Hlavná stránka :. Rössler Titan 6 - guľovnice
Rössler Titan 6 a Titan 3 - guľovnice Vytlačiť túto ponuku Email - známemu

Rössler Titan 6 a Titan 3

Výrobca: firma Rössler (Rakúsko). Tieto guľovnice sa vyrábajú v malej zbrojovke v tyrolskom mestečku Kufstein v podhorí Álp, v bezprostrednej blízkosti horských štítov presahujících nadmorskú výšku 2400 m, v údolí rieky Inn, ktorá je významným prítokom Dunaja.

 

Online KONFIGURÁTOR zbraní ROSSLER

 

Online Konfigurátor zbraní Rossler pre pravákov: otvorte TU

 

Online Konfigurátor zbraní Rossler pre ľavákov: otvorte TU

 

Poľovníctvo TEREM je výhradným dovozcom zbraní Rossler pre Slovenskú Republiku

 

 

  •  Rossler Titan 6 Standard

  •  Rossler Titan 6 Luxury

  •  Rossler Titan 6 Exclusive

  •  Rossler Titan 6 "stutzen" Luxury

  •  Rossler Titan 6 "stutzen" Exclusive

  •  Rossler Titan 6 Luxury "stutzen" left hand (pre ľavákov)

  •  Rossler Titan 6 Exclusive "stutzen" left hand (pre ľavákov)


 

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Výnimočnosť týchto guľovníc spočíva vo veľmi vydarenej konštrukcii, ktorej hlavným prvkom je uzamykanie záveru do hlavne a možnosť vymeniteľnosti hlavní rôznych ráží v jednom systéme. Jedna zbraň ve viacerých rážiach.

Konštruktér guľovnice je majiteľ firmy Erich Rössler, ktorý použil osvedčené prvky z guľovnice Voere a Mauser 96, doplnil niektoré svoje originálne technické riešenia a zbrane od roku 1996 začal vyrábať a dnes ich vyváža nie len do celej Európy, ale aj do USA, Južnej Ameriky a Austrálie.

 

Image

Rössler Titan 6 je veľmi dobre spracovaná. Záver sa počas nabíjacieho cyklu otáča iba o 60° a má veľmi rýchly a plynulý chod, ktorý dovoľuje rýchlé nabitie. Pažba osadená gumovou botkou a príjemná rukoväť, rovnako ako predpažbie zdrsnené rybinou, dovoľujú pohodlné prilícenie a zamierenie.

Napriek ľahkému púzdru záveru má nízky zpätný ráz. Použitie ľahkého púzdra záveru dovolila osvedčená konštrukcia uzamknutia záveru do hlavne.

Do jednoduchej a účelne tvarovanej pažby s lícnicou a predpažbím, vyrobenej z jedného kusu orechového dreva, je vsadené púzdro záveru z ľahkej zliatiny. Oceľová hlaveň má kónický tvar a vývrt so 4-mi pravotočivými drážkami. Za nábojovou komorou sú vyfrézované tvary pre 6 uzamykacích ozubov, ktoré sú po 3 v dvoch radoch na obvode čela valcového otočného záveru, ovládaného vpravo orientovanou kľukou, zakončenou guľovou hlavicou. Spú chráni lúčik, ktorý je vylisovaný so zásobníkovou šachtou z jedného kusu čierneho plastu.


V ponuke sú 2 druhy spúští: prvá má francúzsky napináčik (pred výstrelom je nutné spúšť zatlačiť vpred). Druhou variantou je takzvaná spúšť bez napináčiku, so skvele vyladeným príjemným chodom. Podľa údajov výrobcu dochádza k výstrelu za 1,6 milisekundy od stisknutia napináčkom nevybavenej spúšte.

Guľovnice Rössler Titan majú vynímateľný zásobník na 3 až 5 nábojov podľe veľkosti ráže.

 

Pažba. Základným typom pažby je pažba nemecká s ruväťou a lícnicou. Vyrába se v 5 variantách. Standard, Lux, AllRound, Celopažba a Exclusive. Pažby v týchto prevedeniach sa líšia tvarom lícnice a kvalitou použitého dreva. Všetky typy pažieb vznikly v talianskom dizajnérskom ateliére a preto majú veľmi elegantný tvar. Výroba pažieb prebieha tiež v Taliansku odkiaľ sú následne firmou Rössler dovážané. Materiálom je veľmi kvalitný európsky, turecký alebo španielsky orech. Predpažbie pažby má jednu zvláštnosť. Pod hlavňou je podlhovasté vybratie, ktoré svojí spôsobom pažbu odľahčuje, ale pre ťažšie ráže umožňuje vloženie dodatočného závažia k zmierneniu spätného rázu. Pažba je ukončená silikónovou botkou.


Pán Rössler - skúsený puškár s desiatkami rokov praxe v odbore sa prejavil tiež v technológii výroby guľovníc Titan. Rozhodol sa nestavať drahú výrobnú linku a vyrábať všetky súčasti svojich guľovníc od nuly. Kvalitné hlavne mu dodáva renomovaná nemecká firma Lothar Walther, zásobníky a spúšťový mechanizmus sú zhodné so zásobníkmi guľovníc Mauser 96 a pažby z kvalitného orechového dreva dováža z Talianska. Zásobníková šachta s postrannými hmatníkmi záchytu zásobníku a lúčik sa lisujú z jedného kusu čierneho plastu. Z toho istého materiálu je tiež botka zásobníku a podávač. Zásobník je vyrobený z niklovaného plechu. Vo firme Rössler 24 hodín denne pracuje niekoľko NC obrábacích strojov, na ktorých sa vyrábajú púzdra záveru a závery. Na montáži potom zbrane zložia. Dôkazom, kvality výroby je nie len hladký chod mechanizmu, ale aj absencia akýchkoľvek rušivých zvukov pri oprení zbrane o podložku.

 


 

Technické parametre

 


 


Available calibres:
222Rem . 223Rem., 5.6x50Mag , .22-250, 6mm NormaBR; 6mm XC, 243Win,25-06Rem . 6.5-284., 6.5x47lapua: 6.5x55Se, 6,5x57. 6.5x65RWS., 7x64, 7x57, 270Win., 7mm-0&Rem . 7.62x39, 308Win . 30-06Spro . 358Wm . 8x57!S. 9.3x62. 6.5x68.8x68 7mmRem Mag . 270WSM, 300WSM, 300Win Mag, 338Wm Mag, 375Ruoer

Barrel: Specialist gun barrel steel, interchangeable barrels for different calibres Threading for sound moderators as option available.

Length of barrel: 56 cm (Magnum calibre 61 cm).

Breech: Cylinder breech block with 6 bolt lugs (Titan 3 with 3 bolt lugs).

Bolt locking mechanism: In the barrel

Bolt handle: straight, curved (optional)

Opening angle: 60°

Recoil bed: Embedded in the slock

Trigger: Choice of forward set trigger or shotgun style trigger.

Safety: Slide safety at rear of action 3 position safety for shotgun style trigger. 2 position safety for forward set trigger

Sight (when fitted): Variable height beam sight with V-notch Sighting notch may be changed to either side

Magazine: Detachable magazine. 3 shots (Magnum calibre 2 shots)

Accessories: Extended detachable magazine. 5 shots (Magnum calibres 4 shots)

Magazine frame: Synthetic, with integrated trigger guard glass fibre reinforced stable in shape impact resistant

Weight: Appro* 2 9 kg (Magnum calibre 3 0 kg)

Total length: 108 cm ( Magnum calibre 113 cm).

Telescopic sight mounting: Action casing is prepared for standard commercial SEM.swing or fixed mounting. Titan 3 (3 bolt lugs) Titan 6, (6 bolt lugs)

Exclusive, Luxus a Stainless modely sú dostupné všetky aj v prevedeni pre lavákovPo tormentačnej skúške a nastrelení, sa zbrane vydávajú na cestu k zákazníkom, ktorí oceňujú nie len elegantný dizajn a kvalitu, ale tiež priaznivú cenu.

Pozrite si našu ponuku zbraní Rössler