Poľovníctvo TEREM

Poľovnícke potreby | Poľovníctvo TEREM

Telefonické objednávky na: 0903 477 007 Po - Pia od 10:00 do 17:00
Späť

FEHOVA 2016 - report z výstavy

Pridané: 23.2.2016 17:04:39 Počet zobrazení: 2831

23 Február 2016

FEHOVA 2016

V dňoch 18-21. februára 2016 sa v Budapeštianskom výstavnom a kongresovom centre HUNGEXPO uskutočnil už 23. ročník medzinárodnej výstavy FEHOVA zameranej na zbrane,rybolov a poľovníctvo. Výstava priniesla veľké množstvo zaujímavých noviniek,veľký počet zanietených návštevníkov a vystavovateľov, pre ktorých sú záležitosti súvisiace s poľovníctvom rýbárstvom,príslušnou výstrojou a výbavou naozaj srdcovou záležitosťou.

Kľúčovou témou výstavy bolo predstavenie afrického dažďového pralesa ako unikátneho biotopu so špecifickou faunou a flórou. V kontexte tejto myšlienky mohli návštevníci obdivovať široké spektrum afrických trofejí a leitmotív výstavy sa odrazil na vysokom počte firiem a agentúr ponúkajúcich organizáciu safari poľovačiek na „veľkú africkú päťku“ (lev,leopard,nosorožec,slon a vodný byvol) a iné pozoruhodné africké druhy. Z afrických trofejí najviac zaujala impozantná trofej slona uloveného v 19.storočí barónom Lászlom Huszárom v Tanzánii.

fehova

 

 

fehova

 

Odhliadnuc od afrických trofejí priniesla FEHOVA 2016 zaujímavý prierez históriou a prezentáciu 45 trofejí ulovených 37 slávnymi maďarskými lovcami a poľovníkmi od roku 1810 až po súčasnosť.

fehova

V dňoch 18 a 19. februára sa na FEHOVE 2016 uskutočnilo živé hodnotenie a bodovanie trofejí prostredníctvom oficiálnych zástupcov CIC & SCI, ktorý prideľovali bodové hodnoty výnimočným prezentovaným trofejám. Za zmienku určite stojí trofej medveďa uloveného v roku 2015 v Transylvánii s celkovou dĺžkou lebky 44,1cm a šírkou 25,91 cm,ktorá sa uchádzala o svetový rekord.

fehova

 

fehova

 

fehova

Na výstave opätovne nesklamali nádherné dekorácie z parožia v kombinácii s poľovníckou tematikou,ktoré určite potešili oko nejedného návštevníka.

 

fehova

 

Z hľadiska vystavovateľov zbraní, optiky a príslušenstva samozrejmosťou bola účasť všetkých popredných výrobcov a dodávateľov, zaujímavú expozíciu priniesli aj expozície lahôdok pre ozajstných fajnšmekrov ako sú Rigby a Krieghoff.

 

Z prezentovaných noviniek zaujali:

SAUER 404

Hoci bola guľovnica Sauer 404 oficiálne odhalená ešte pred poslednou výstavou IWA pre Sauer ostala stále kľúčovým výstavným artiklom a pre FEHOVU 2016 si ju firma ponechala ako prezentovanú novinku.V zmysle logiky označovania firmou Sauer 101-základná a ekonomická verzia,202 vyššia rada a pod. by sa malo jednať o top triedu,ktorú momentálne firma ponúka. Sauer 404 v sebe spája všetky poznatky pri výrobe zbraní,ktoré firma nazbierala počas 264 rokov svojej existencie.Firma sa v modeli 404 snaží spojiť tradíciu s najnovšími výdobytkami modernej techniky.Firma Sauer sa všeobecne snaží maximalizovať svoj dôraz na precízne technické riešenie,bezpečnoť,ergonómiu,presnosť,výkon a maximálnu flexibilitu čo sa odrazilo aj na modeli 404.Bezpečnostná koncepcia modelu S 404 je riešená prostredníctvom poistky a napínania ,umiestnenej na hornej hrane pažby nad pištoľovou rukoväťou na púzdre záveru.Jej ovládanie je jednoduché,rýchle a tiché. Okrem napínania bicieho mechanizmu je hlavným účelom zabezpečiť maximálnu bezpečnosť zbrane a umožnenie výstrelu len v jednej špecifickej stanovenej polohe. Ďalším revolučným konceptom je možnosť flexibilného nastavenia odporu spúšte. Koncept Sauer quattro umožňuje pomocou univerzálneho SUS kľúča počas niekoľkých sekúnd prestaviť odpor spúšte 550 g, 750 g, 1000 g a 1250 g.Spúšť je taktiež posuvná a osovo nastaviteľná čo ocenia používatelia s dlhšími resp. kratšími prstami,ktorí mali problém dosiahnuť na spúšť.Univerzálny patentovaný kľúč taktiež umožňuje snímať a upevňovať montáž puškohľadu,povoľovať a doťahovať objímku hlavne,nastavovať chod a odpor spúšte. Sauer 404 ponúka obrovskú flexibilitu aj z hľadiska jednoduchej rozložiteľnosti a montáže výmenných hlavní.Technické paramatre Sauer 404-dĺžka hlavní štandard 560mm,magnum 620mm,kapacita zásobníku štandard 3+1,magnum 2+1 a celková hmotnosť cca. 3,3kg,systém uzamykania priamo do hlavne so 6 zubovým uzamykaním,telo záveru s odnímateľnou záverovou hlavou.Sauer 404 je určite lahôdkou spájajúcou v sebe to najlepšie čo doposiaľ firma Sauer vyrobila.

SAUER 404

 

 

 

Digitálny puškohľad YUKON Photon XT

Podľa počtu záujemcov a predaných kusov počas výstavy FEHOVA 2016 mal u návštevníkov veľký úspech digitálny puškohľad Yukon Photon XT. Puškohľady YUKON Photon XT sú aktuálne dostupné v 2 verziách 4,6x42 alebo 6,5x50, vďaka použitej digitálnej technológii môžu byť použité počas dňa aj noci bez obáv z poškodenia v prípade okamžitého spustenia,alebo dlhodobejšieho používania. Oba typa digitálnych puškohľadov sú optimálne pri zameriavaní na blízke aj vzdialené ciele. Maximálna použiteľna vzdialenosť pre model 6,5x50 uvádzaná výrobcom je 200 metrov.Osnova puškohľadu je zobrazená elektronicky, užívateľ má možnosť voľby zo 6 rôznych osnov v 3 rôznych farbách. Dušou puškohľadu je osadený digitálny CMOS senzor s rozlíšením 656x492, vďaka ktorému možno na LCD displayi pozorovať obraz s rozlíšením 640x480mm. Vzdialenosť oka pri pozorovaní (eye relief) je 60 mm - jedna z najlepších v tejto kategórii. Vďaka tomu sa dá použiť aj na puškách s väčším spätným rázom. Deklarovaná mechanická odolnosť je 6000J. Vďaka priemeru tela 30 mm nie je problém upevniť Photon XT na zbraň pomocou štandardných osadzovaích krúžkov. Zariadenie je napájané pomocou dvoch tužkových batérií AA,ich odhadovaná životnosť pri použití infraprísvitu je 4 hod.,bez neho cca. 5 hod. Photon XT možno doplniť infračerveným svetlometom s vlnovou dĺžkou >900 nm,ktorý je ľudským okom úplne neviditeľným a príp. nahrávaním obrazu cez digitálny výstup. Pre viacerých fajnšmekrov je určite Photon XT zaujímavá voľba.

YUKON Photon XT

 

 

 

Mauser M12

Firma Mauser sa vo svojej expozícii na FEHOVA 2016 orientovala hlavne na modely M12 & M03.Model M12 v sebe spája najvyššiu funkčnosť s moderným dizajnom. Firma Mauser ostala verná masívnej celooceľovej konštrukcii s novo vyvinutým 3 polohovým horizontálnym bezpečnostným SRS systémom,ktorý poôsobí priamo na úderník. Firma sa modelom M12 snažila priblížiť verejnosti z hľadiska cenovej dostupnosti pri zachovaní svojej precíznosti,životnosti,kvality , spoľahlivosti a celkových užitkových vlastností. Za zmienku určite stojí veľmi hladký pohyb mechanizmu záveru, veľmi krátky len 60 ° uhol otočenia záveru či protiklzná úprava kľuky záveru pre rýchlejšie prebíjanie.Pikoška na záver-výrobca po 10000 výstreloch nenameral žiadny úbytok materiálu na vývrte hlavne čo svedčí tiež o kvalite a životnosti.

Mauser M12

 

 

Schmidt & Bender Polar T96

Jednou z najzaujímavejších noviniek výstavy FEHOVA 2016 bol puškohľad Polar T96 od firmy Schmidt & Bender.Jedná sa o model dizajnovaný pre užívateľov,ktorí vyžadujú vysokú precíznosť streľby za zhoršených svetelných podmienok. Polar T96 je štandardne dodávaný ako variabil 2,5-10x50, s 50 mm priemerom šošoviek objektívu,ktoré zaručujú vstup adekvátneho množstva svetla do telesa puškohľadu. Puškohľad ponúka krištáľovo čistý obraz bez akýchkoľvek odrazov alebo akýchkoľvek optických skreslení. Výrobca pre tento model otvorene deklaroval,že sa jedná o „najjasnejši sériovo vyrábaný puškohľad za zhoršených svetelných podmienok na svete“ s uvádzanou transmisiou svetla 96,37%. Z hľadiska použitej osnovy a zámerného kríža je model vybavený hrubým krížom prechádzajúcim v strede do tenkej krížovej osnovy, celkovo je možné použiť 11 úrovní podsvietenia s ohľadom na potreby strelca a aktuálnu úroveň osvetlenia okolitého prostredia.

smith bender

          Polar T96

 

 

fehova vystava

    Bežný puškohľad

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre

Poľovnícky e-shop

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

048 4125 109

info@polovnictvoterem.sk

polovnictvoterem

Pridajte sa k najväčšej poľovníckej komunite na Facebooku

Polovnicke potreby | Polovnictvo TEREM ® since 1991
Táto stránka používa cookies. Viac info