Výrobca:

Zobraziť:

Séria Minox APO HG

Jedná sa o vlajkovú loď spoločnosti MINOX. Hlavný rozdiel tvorí objektív, ktorý je vyrobený z fluoridových ED skiel Schott, kde sa pri výrobe apochromatických šošoviek kombinujú tri druhy skiel a ich dobré vlastnosti. V podstate to znamená, že tieto ďalekohľady sú apochromaticky upravené, alebo inými slovami, najmenej tri vlnové dĺžky svetla, ktoré prechádzajú cez objektív sú vedené priamo do ohniska. Pri porovnaní s drvivou väčšinou ďalekohľadov, ktoré prenášajú len dve vlnové dĺžky svetla priamo do ohniska je jasné, prečo APO ďalekohľady dokážu preniesť taký brilantný obraz až k oku.

Naviac spoločnosť Schott, ktorá navrhla sklenené prvky pre technológiu APO je jedným z najlepších výrobcov objektívov a spolupracuje aj s ďalšími spoločnosťami ako napr. Zeiss.

Jedným z jeho optických členov je aj veľmi špeciálne sklo N-PK 52 A ED, čo je vraj podľa Minoxu sklo s výnimočným optickým výkonom.

Minox tiež používa vo vnútri okuláru asférické šošovky, ktoré zabezpečujú rovnakú ostrosť obrazu po celej jeho šírke.

Všetky najkvalitnejšie ďalekohľady spoločnosti MINOX boli zaradené do tejto série APO, vrátane rýchlo zaostrovacích a s ochrannou vrstvou M* na objektívoch, ktorá odpudzuje prach a vodu z vonkajších optických plôch.

Všetky ďalekohľady Minox APO HG majú veľké kovové zaostrovacie koliesko s priečnym ryhovaním, ktoré spolu eloxovanými (matne-sivými) kovovými časťami eliminujú slnečné záblesky, ktoré by mohli vyplašiť zver, čím spoločnosť dokazuje vynikajúci zmysel pre detail. Na zaostrovacom koliesku je ďalej naznačená stupnica podľa ktorej je možné odčítať aj vzdialenosť pozorovaného objektu.

Ďalekohľady série APO HG sa dodávajú s koženým puzdrom, spolu sú uložené v drevenej krabici s neoprénovým popruhom a sadou na čistenie šošoviek.

Séria APO HG rozmery a technický popis celej rady:

 

 

APO HG 8x43

 APO HG 10x43

Priblíženie

8.5

10

Veľkosť objektívu

43mm

43mm

Priemer výstupnej pupili

5.1 mm

4.3 mm

Twilight Factor

19.1

 

Dĺžka očnice

18 mm

16.5 mm

Šírka zorného poľa

6.1° / 106.4m @ 1000 m

6.5° / 113.5m @ 1000m

Korekcia dioptrií

+/- 2 dpt

+/- 4 dpt

FOV minimálna zaostrovacia vzdialenosť

2.5 m

2.5 m

Rozmery:

145 x 128 x 50 mm

145 x 125 x 50 mm

Vodeodolnosť

Áno do 5m

Áno do 5m

Váha

660g

650g

Cena cca od

1550 €

1600 €

 

Poľovnícky e-shop

Polovnictvoterem

Heureka

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

048 4125 109

info@polovnictvoterem.sk 

Môžete nám dôverovať

Spĺňame podmienky bezpečného a transparentného nákupu Slovenskej asociácie pre elektronický obchod

terem saec

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info