Výrobca:

Veľkosť:

Zobraziť:

Meindl

Obuv Meindl

Topánky značky Meindl už dlhé roky patria medzi tú najkvalitnejšiu obuv určenú nie len pre poľovníkov. Spoločnosť Meindl so sídlom v Nemecku bola založená už v roku 1683. Kvalitu týchto nemeckých topánok ocenili aj viaceré armádne celky, ktoré ich používajú pri výkone svojich každodenných činností. Topánky značky Meindl predstavujú špičku medzi loveckou obuvou, čomu však odpovedá aj ich cena, ktorá je spravidla vyššia, ako pri podobných topánkach iných značiek.

Poľovnícka obuv Meindl

Modely určené poľovníkom sa vyznačujú extrémnou odolnosťou a zároveň vysokým komfortom aj pri najdrsnejších podmienkach. Poľovnícka obuv Meindl je rovnako vhodná do lesa, na poľovačku aj na bežné nosenie.

Typy topánok Meindl

Meindl má v svojej ponuke obuv určenú pre rôzne skupiny ľudí, vekové skupiny a účely:

  • Obuv určená na bežné použitie a turistiku

  • Obuv určená pre deti

  • Obuv určená pre poľovníkov a lesníkov

  • Obuv určená pre políciu a armádu

Prirodzene sú stredobodom nášho záujmu hlavne topánky pre poľovníkov a lesníkov. V tejto kategórií sa nachádzajú vyššie topánky poskytujúce podporu potrebnú pri chôdzi po neupravenom a neprehľadnom teréne. Takisto sa vyznačujú vodeodolným prevedením, vďaka čomu sú vhodné do každého počasia.

Technológie a materiály Meindl

Topánky značky Meindl sú známe svojou technológiou Memory Foam System (MFS), ktorá predstavuje akúsi penu schopnú meniť svoj tvar a prispôsobiť sa tak tvaru vášho chodidla. K zmene tvaru peny v topánke nastáva po jej nahriatí teplom z ľudského tela. Vďaka tomu je zabezpečený maximálny komfort nositeľa, ako aj podpora pre jeho nohy a celé telo.

Meindl používa pri výrobe všetkých modelov loveckej obuvi podrážky značky Vibram. Práve Vibram sa vďaka svojej pevnosti a odolnosti stal najznámejším výrobcom tých najkvalitnejších gumených podrážok na svete.

Vďaka systému Digafix používanému pri výrobe topánok Meindl je zabezpečené maximálne pohodlie nositeľa, ako aj to, že mu topánka dobre sedí. Jedná sa o špeciálny systém skladajúci sa z anatomicky tvarového jazyka, šnúrok a ich uchytenia. Upevnenie jazyka o šnúrky zabezpečuje jeho stabilizovanie v stredovej pozícií.

Meindl si takisto zakladá na pohodlnosti svojich topánok v smere priedušnosti a schopnosti topánky vyvádzať nahromadenú vlhkosť smerom von. Preto bývajú používané technológie Air Revolution a Air Active System, ktoré v kombinácií s membránou Gore-Tex vytvárajú vodeodolnú topánku schopnú prepúšťať vodnú paru a vzduch, vďaka čomu je nohe umožnené „dýchať“.

Kvalita za vyššiu cenu

Aj napriek vyššej cene patria topánky značky Meindl medzi tie najobľúbenejšie na trhu. Topánky sú však jednou z najdôležitejších častí výbavy každého poľovníka, do ktorej sa oplatí zainvestovať. Dlhé kilometre putovania po lese za každého počasia si vyžadujú kvalitnú obuv schopnú ochrániť vaše nohy a zabezpečiť vám pohodlie a podporu za každých okolností.

Celú ponuku poľovníckej obuvi Meindl nájdete pod týmto textom:

Poľovnícky e-shop

Polovnictvoterem

Heureka

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

048 4125 109

info@polovnictvoterem.sk 

Môžete nám dôverovať

Spĺňame podmienky bezpečného a transparentného nákupu Slovenskej asociácie pre elektronický obchod

terem saec

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info