Beretta

Beretta

Spoločnosť Beretta je jedným z najstarších výrobcov zbraní , ktorej vznik sa datuje až do roku 1526. Z tohto obdobia sa zachoval dokument o platbe za 185 delových hlavní vyrobených pre benátsku armádu. Táto spoločnosť ťažila hlavne zo svojej polohy, pretože už od Rímskej ríši sa v oblasti Val Trompia v provincii Brescia ťažila železná ruda a ďalej sa tam aj spracovávala. V renesančnom období sa Val Trompia stala centrom pre výrobu zbraní; v 16.storočí tam bolo okolo 40 železiarní, ktorým dodávali rudu z 50 baní a 8 hút. Sídlo spoločnosti Beretta bolo od nepamäti v meste Gardone. Už viac ako 500 rokov je firma Beretta vo vlastníctve jednej rodiny a jej zakladajúcim členom bol Les Henokiens.

Beretta od jej vzniku bola hlavne výrobcom hlavní. Na začiatku 19.storočia po zmodernizovaní výrobných metód a patentovaní nových mechanizmov a konštrukčných inovácií, sa Beretta stala oficiálne prvým talianskym výrobcom zbraní. Až v roku 1918 uviedla na trh jeden z prvých samopalov na svete model Beretta 1918, ktorý začal vyrábať pre taliansku kráľovskú armádu a spolu s inými puškami a pištoľami pokračoval až do roku 1943. Potom, čo severné Taliansko padlo do rúk Wehrmachtu zbrane výrobal pre nemeckých vojakov až do roku 1945. V tomto období bol zovňajšok zbraní veľmi úbohý, ale kvalitou nezaostávali oproti predvojnovému obdobiu.

Po druhej svetovej vojne sa Beretta aktívne podieľala na oprave amerických pušiek M1 Garand, ktorú modifikovala do modelu Beretta BM-59, ktorý bol podobný modelu M14, ale o trocha presnejší.

V roku 1975 Beretta predstavila svoj najúspešnejší produkt model Beretta 92 s kalibrom 9mm, ktorý je najpoužívanejšou zbraňou v ozbrojených zložkách po celom svete. Po vstúpení na americký trh v roku 1977, si ozbrojené sily USA v roku 1985 vybrali Berettu 92 ako svoju servisnú zbraň pod označením M9. V 70.rokoch Beretta založila výrobný podnik aj v Brazíli, kde vyrábala model Beretta 92S pre potreby brazílskej armády. Neskôr tento závod predala spoločnosti Taurus.

„Kvalita bez kompromisov“, to bola hodnota záväzku ku kvalite, s ktorým zriadil Bartolomeo Beretta svoj podnik pred viac ako 500.rokmi, a ktorým sa firma riadi dodnes. Skúsenosti s výrobou zbraní v kombinácii s investíciami do technológií, organizácii a rozširovaní sortimentu sú základom kameňom úspechu firmy. Diverzifikácia výroby priniesla spoločnosti aj významné postavenie na trhu so športovým oblečením a príslušenstvom. Predaj jeho športových zbraní tvorí až tri štvrtiny tržieb.

Beretta holding tiež vlastní značky ako Benelli, Franchi, Sako, Stoeger, Tikka, Uberti, optiku Burris a tiež má 20% podiel v spoločnosti Browning.

Produkty Beretta nájdete v týchto kategóriách: brokovnicebrokovnice Berettapištole Beretta

Oficiálna stránka výrobcu: www.beretta.com

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

0484 125 109

luba@polovnictvoterem.sk 

Môžete nám dôverovať

terem saec

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info