Späť

Heckler & Koch USP

Počet zobrazení: 1249

Heckler & Koch USP

Kaliber

9x19mm, .40S&W,.45AUTO

Kapacita zásobníka

15 / 14 / 12 nábojov

Spúšťový a bicí mechanizmus

SA / DA alebo DAO

Rýchlosť náboja na ústí zbrane

-

Celková dĺžka

195- 201mm

Dĺžka hlavne

108-112mm/polygónna s pravotočivým drážkovaním

Celková šírka

32mm

Celková výška

135-142,5mm

Zámerná dĺžka / mieridlá

158-161mm / kovové trojbodové

Váha s prázdnym zásobníkom

770g / 821g / 887g

Nemecká spoločnosť H&K začala s vývojom novej Univerzálnej Samonabíjacej Pištole USP v roku 1989 a do výroby sa dostala v roku 1993. Koncepcia nového dizajnu mala poskytnúť univerzálnu zbraň pre policajtov a vojakov, ktorá by bola k dispozícii v rôznych veľkostiach a verziách. Spočiatku bola hlavne určená pre americký trh, keďže prvá verzia pištole mala kaliber .40S&W. Ale od roku 1995 začali s výrobou kalibru 9mm Luger a neskôr aj kalibru .45AUTO.

H&K model USP má klasický Browningov záver a telo pištole je vyrobené z polyméru, ktorý má kovovými vláknami vystužené vodiace lišty. Konštrukčnou zvláštnosťou tejto zbrane je, že závorník je riadený oceľovou kulisou, ktorá nie je súčasťou rámu, ale tvorí samostatný diel, ktorý je umiestnený v ráme s osou záchytu záveru a pri rozoberaní zbrane sa vyťahuje zo zbrane spolu so záverom. Samotný závorník má len jeden výstupok, ktorý zapadá do vyhadzovacieho otvoru. Týmto konštrukčným riešením sa dosiahlo zníženie spätného nárazu až o 30%.

Spúšťový mechanizmus a bezpečnostný mechanizmus tvoria dva samostatné moduly, ktoré si zákazník môže navoliť podľa vlastných požiadaviek. Existuje až 9 základných variácií týchto modulov.

H&K USP má za studena kovanú polygonálnu hlaveň so šesťhranným pravotočivým drážkovaním, zatiaľ čo záver je vyrobený z nitrokarbónovej ocele.

Otvorený zárez cieľnika má tri kontrastné body, čo umožňuje rýchle a presné zameranie cieľa, a to aj pri zlých svetelných podmienkach. Zadné mieridlá je možné stranovo nastaviť. Zásobník je dvojradový s jednoradovým vyústením. Vyrobený je z plastu s plechovými vložkami. Záchyt zásobníku je horný. Rukovať má pieskovým dezénom zdrsnené boky a má pyramídové výstupky spredu aj zozadu pre lepšie uchopenie zbrane. Lučík je kombatový, vpredu zdrsnený.

Najdôležitejšie kovové súčasti pri modeli USP sú odolné voči korózii. Vonkajšie sú chránené nitridovou vrstvou a vnútorné kovové časti sú potiahnuté antikoróznou chemikáliou Dow Corning, ktorá ochrany pred koróziou znižuje trenie a opotrebenie povrchov.

vyhodne-sety korona

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

0484 125 109

luba@polovnictvoterem.sk 

Môžete nám dôverovať

terem saec

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info