Späť

Walther PPK

Počet zobrazení: 6977

Pištoľ Walther PPK

Walther PPK

Kaliber

.22LR / 6.35mm Auto (.25ACP) / 7.65x17mm / 9x17mm (.380ACP)

Kapacita zásobníka

9 / 7 / 6 nábojov

Spúšťový mechanizmus

dvojčinný

Rýchlosť náboja na ústí zbrane

-

Celková dĺžka

154 mm

Dĺžka hlavne

84mm

Celková šírka

25 mm

Celková výška

100 mm

Zámerná dĺžka / mieridlá

-

Váha s prázdnym zásobníkom

590g – 645g

Poloautomatická pištoľ Walther PPK sa začala vyrábať v nemeckej zbrojovke Walther v roku 1931 a bola menšou verziou modelu PP. Obidve verzie boli určené hlavne pre kriminálnu polícii a pre skryté nosenie. Počas II. svetovej vojne ju nosili hlavne nemecký vojaci.

Model PPK sa od modelu PP okrem menších rozmerov odlišuje aj tvarom rukoväte, ktorý má pravouhlý tvar a kopíruje tvar zásobníka, pričom grip má jednodielny v tvare U, ktorý je zvyčajne vyrábaný z plastu.

Walther PPK má neuzamykateľný záver s pevnou hlavňou, ktorá slúži aj ako vodiaca tyč pre vratnú pružinu. Telo zbrane je zvyčajne s celokovovou konštrukciou, ale niektoré zbrane boli vyrobené aj zo zliatiny hliníka. Mechanizmus spúšte je dvojčinný a je výnimočne dlhý s veľkým odporom. Má viditeľným kohútom a kombinovanú poistku s bezpečným spúšťačom záveru. Mieridlá sú pevné kovové, ale zadné je možné stranovo posúvať. Walher PPK má jednoradový zásobník a indikátor náboja v nábojovej komore (okrem kalibru .22LR).

Pištoľa Walther PPK je na svoju veľkosť neuveriteľne presná a vyvážená. Celokovová konštrukcia je jej najväčšou nevýhodou oproti súčasným odľahčeným polymérovým zbraniam, ale na druhej strane je jej životnosť omnoho vyššia.  

polovnicka-obuv-gumena-neopren-jack-pyke-neo-wellingtonske-evo-polovnictvo-terem-eshop

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

0484 125 109

luba@polovnictvoterem.sk 

Môžete nám dôverovať

terem saec

 ochranne-rusko-na-tvar-a-nos

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info