Späť

Walther PPK

Počet zobrazení: 8746

Pištoľ Walther PPK

Walther PPK

Kaliber

.22LR / 6.35mm Auto (.25ACP) / 7.65x17mm / 9x17mm (.380ACP)

Kapacita zásobníka

9 / 7 / 6 nábojov

Spúšťový mechanizmus

dvojčinný

Rýchlosť náboja na ústí zbrane

-

Celková dĺžka

154 mm

Dĺžka hlavne

84mm

Celková šírka

25 mm

Celková výška

100 mm

Zámerná dĺžka / mieridlá

-

Váha s prázdnym zásobníkom

590g – 645g

Poloautomatická pištoľ Walther PPK sa začala vyrábať v nemeckej zbrojovke Walther v roku 1931 a bola menšou verziou modelu PP. Obidve verzie boli určené hlavne pre kriminálnu polícii a pre skryté nosenie. Počas II. svetovej vojne ju nosili hlavne nemecký vojaci.

Model PPK sa od modelu PP okrem menších rozmerov odlišuje aj tvarom rukoväte, ktorý má pravouhlý tvar a kopíruje tvar zásobníka, pričom grip má jednodielny v tvare U, ktorý je zvyčajne vyrábaný z plastu.

Walther PPK má neuzamykateľný záver s pevnou hlavňou, ktorá slúži aj ako vodiaca tyč pre vratnú pružinu. Telo zbrane je zvyčajne s celokovovou konštrukciou, ale niektoré zbrane boli vyrobené aj zo zliatiny hliníka. Mechanizmus spúšte je dvojčinný a je výnimočne dlhý s veľkým odporom. Má viditeľným kohútom a kombinovanú poistku s bezpečným spúšťačom záveru. Mieridlá sú pevné kovové, ale zadné je možné stranovo posúvať. Walher PPK má jednoradový zásobník a indikátor náboja v nábojovej komore (okrem kalibru .22LR).

Pištoľa Walther PPK je na svoju veľkosť neuveriteľne presná a vyvážená. Celokovová konštrukcia je jej najväčšou nevýhodou oproti súčasným odľahčeným polymérovým zbraniam, ale na druhej strane je jej životnosť omnoho vyššia.  

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

0484 125 109

luba@polovnictvoterem.sk 

Môžete nám dôverovať

terem saec

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info