Poľovnícke potreby | Poľovníctvo TEREM ®
Telefonické objednávky na: 0903 477 007 Po - Pia od 10:00 do 17:00

Termovízna kamera PULSAR Quantum HD38

Termovízna kamera PULSAR Quantum HD38

Hodnotenie produktu: 3.6/5 (10x)

Vaše hodnotenie:

Preprava Zadarmo

Záruka 3 roky

 • Cena: 3790 € s DPH

Doba dodania: zvyčajne 3 až 6 dní

Výrobca: Pulsar

Pulsar

Prístroj bol navrhnutý na použitie v teréne tak aby bol mobilný, pohotovostný a kompaktný. Je ľahký a bez problému sa vojde do vrecka bundy. Telo prístroja je vyrobené z uhlíkových vlákien a je čiastočne pogumované pre istejšie držanie napríklad v rukaviciach v zime. Prístroj spĺňa podmienky vodotesnosti podľa normy IPX4. Na tele prístroja je umiestnená doplnková weaver lišta pre upevnenie príslušenstva. Ovládacie prvky prístroja sú umiestnené v polohách pre komfortné ovládanie prstami pri držaní prístroja v ruke. K nahrávaniu alebo premietaniu obrazu na externom zariadení napr. monitore je prístroj vybavený video vstupom. Pri intenzívnom používaní alebo pri stacionárnom umiestnení prístroja je možné využiť externé zdroje napájania ktoré sa pripájajú do zástrčky napájania. Zariadenie je určené pre prevádzku v teplotách -20 až 50 stupňov a je schopný prevádzky 4 hod od jedného kompletu bateriek (4x AA).

 

 • Rozlíšenie detektoru 384x288 pixelov
 • Objektív s priemerom 50mm, F38 / 0,8
 • Optické zväčšenie 2,1 x, digitálny zoom 2x
 • Obnovovacia snímacia frekvencia 30Hz
 • OLED displej s rozlíšením 640x480 pixelov
 • Štart <10s
 • Možnosť manuálnej kalibrácie
 • Trieda vodeodolnosti IPX4
 • Prevádzkové teploty -20 - +50°C

Dva režimy:

rezim  rezim

Termovízny pozorovací prístroj Quantum HD38 umožňuje pozorovanie a detekciu objektov za akýchkoľvek podmienok: deň alebo noc, dážď alebo sneženie, hmla alebo dym a dokonca umožňuje vidieť cez krovie alebo lesný porast. Prístroj prevádza ľudským okom neviditeľné tepelné žiarenie do viditeľného spektra a zobrazuje na mikroobrazovce.

Hlavnými prednosťami termovízia Quantum HD38 sú:

 • detektor-mikrobolometer s rozlíšením 384x288 pixelov
 • kvalitný veľký objektív s priemerom 50mm (F38mm / 0,8) je vyrobený z čistého germánia (jedná z najdôležitejších a najdrahších súčiastok akéhokoľvek termovízneho prístroja tvoriaci až polovicu jeho ceny)
 • mikrodisplej s rozlíšením 640x480 pixelov, vyrobený podľa najnovšej technológii OLED, zobrazujúci oproti klasickým LED obrazovkám s 50% lepším kontrastom a bez problémov pracujúcim pri okolitých teplotách aj -20 ° C. Dôležitá je aj malá spotreba OLED displejov, ktorá sa premieta aj v celkovo dlhšej dobe prevádzke prístroja
 • päť šošovkový okulár, ktorý vytvára kvalitný obraz bez skreslenia a bez tunelového efektu


Obraz, ktorý vytvára Quantum HD38 je dokonale ostrý a kontrastný, je prekreslený do najmenších detailov a tak Vám neunikne napríklad ani letiaci motýlik.

Ďalším dôležitým parametrom prístroja Quantum HD38 je obnovovacia frekvencia snímania 30Hz, pri ktorej nedochádza k žiadnemu spomaleniu obrazu a tak možno bez problému pozorovať aj rýchlo sa pohybujúce objekty ako napríklad bežiacu zver, idúce auto...

Optické zväčšenie 2,1 x je dobrým kompromisom medzi zväčšením a zorným poľom a pre lepšie rozpoznávanie na diaľku môže byť digitálne zvýšené na 4,2 x. Prístrojom reálne vidíte na kilometre a budete schopný napríklad rozpoznať ľudskú postavu na až 900m.

K ešte lepšej detekcií objektov okrem normálneho režimu pozorovania (teplejšie objekty sú zobrazené svetle voči tmavšiemu chladnejšiemu pozadiu) prístroj ponúka aj inverzný režim, pri ktorom teplé objekty sa zobrazujú tmavo na svetlom pozadí. Tento režim vytvára prirodzený obraz najmä na otvorenom priestranstve.

Z prevádzkového hľadiska je bezpochyby veľmi priaznivý rýchla odozva prístroja: štartuje menej než za 10 sekúnd a vypína sa ihneď po stlačení tlačidla OFF. Nevyhnutná kalibrácia prístroja sa vykonáva automaticky pri jeho štarte a navyše v priebehu pozorovania vzhľadom na zmenu okolitých podmienok a teplotnému prispôsobeniu prístroja okolitej teplote má užívateľ kedykoľvek možnosť vykonať kalibráciu ručne a to stlačením jediného tlačidla.

Nový komentár

* (Povinné)

Poľovnícky e-shop

terem

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

048 4125 109

info@polovnictvoterem.sk 

Môžete nám dôverovať

Spĺňame podmienky bezpečného a transparentného nákupu Slovenskej asociácie pre elektronický obchod

terem saec

Vďaka vám - našim spokojným zákazníkom, sme získali certifikát overené zákazníkmi

Polovnicke potreby | Polovnictvo TEREM ® since 1991
Táto stránka používa cookies. Viac info