Poľovníctvo TEREM

Poľovnícke potreby | Poľovníctvo TEREM

Telefonické objednávky na: 0903 477 007 Po - Pia od 10:00 do 17:00

Nôž Helle Bessegen

Nôž Helle Bessegen

Hodnotenie produktu: 3/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Záruka 2 roky

  • Cena: 95,50 € s DPH

Doba dodania: zvyčajne 2 až 4 dni

Výrobca: Helle

Nože Helle

Nôž Helle Bessegen


Nôž Besseggen
je pomenovaný po známom nórskom hrebeni - horský hrebeň v oblasti Vaga v nórskom kraji Oppland. Besseggen se nachádza na východe Jotunheimenu, medzi jazerami Gjende a Bessvatnet. Cesta po hrebeni Besseggen je jedným z najobľúbenejších trakov v Nórsku. Každý rok túto cestu absolvuje okolo 50 000 ľudí. Cesta po Besseggenu začína v Gjendesheimu, vedie trasou nahor na najvyšší bod, Veslfjellet (1743 m), pokračuje klesaním, ďalej relatívne rovinou Bandet (na úpätí Bessho), a končí v Memurubu, kde je jedna z variánt cesty nastúpiť na trajekt späť do Gjendesheimu. Cesta po hrebeni zaberie 6 hodín bez prestávok.

Nôž Helle Besseggen je dokonalý pracovní nôž, škandinávského typu, ktorý navrhoval Espen Thorup a je premyslený do posledného detailu. Čepeľ noža Besseggen je z trojvrstvovej nerezovej ocele, ktorá je navrhnutá tak, aby si zachovávala dokonalé ostrie po celú dobu životnosti. Čepeľ - vrstvené ocelové jadro o tvrdosti 60 HRC, zloženie jadra C 0,67%, Si 0,7%, Mn 0,44%, Ni 0,28%, Cr 14,2%, Mo 0,5%, vonkajšia vrstva nerezová oceľ 18/8.

Čepeľ z nerezovej ocele nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu a stačí len utrieť suchou alebo vlhkou handrou, poprípade umyť v saponátovej vode. Rukoväť noža je z švédskej brezy a je tlakovo impregnovaná proti vlhkosti. Nôž je dodávaný v darčekovom balení vrátane kvalitného koženého púzdra.

Nože svetoznámej značky Helle sú stále ručne vyrábané v Nórskej oblasti Sognefjorden (Holmedal). Pri ich výrobe sú používané staré tradičné postupy a len tie najkvalitnejšie materiály ako sú drevo, kosť, koža. Ušľachtilé nerezové ocele sú precízne kalené na tvrdosť 58 HRC. Vybrané modely nožov Helle majú čepele zhotovené sendvičovou metódou, keď čepeľ tvoria viacero druhov oceli. Stredný rezný plát ocele má vysokú tvrdosť a rezavosť (veľmi vysoká odolnosť proti opotrebovaniu). Druhý, v sendviči použitý materiál, zaisťuje vysokú húževnatosť a odolnosť proti vyštŕbeniu ostria, zlomeniu noža a inému mechanickému poškodeniu. Nože Helle sú veľmi vhodné pre tú najnáročnejšiu prácu.

Technické parametre:

Výrobca: Helle
Model: Besseggen
Dĺžka: 182mm
Dĺžka čepele: 79mm
Hrúbka čepele: 2,6mm
Dĺžka rukoväte: 103mm
Hmotnosť: 106g
Hmotnosť púzdra: 52g

Nový komentár

* Povinné polia

Poľovnícky e-shop

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

048 4125 109

info@polovnictvoterem.sk

polovnictvoterem

Pridajte sa k najväčšej poľovníckej komunite na Facebooku

Polovnicke potreby | Polovnictvo TEREM ® since 1991
Táto stránka používa cookies. Viac info