Späť

Yukon Photon recenzia

Počet zobrazení: 5301

Puškohľad Yukon Photon XT s nočným videním

Puškohľad Yukon Photon XT 6x50 s nočným videním je vzácny tým, že predstavuje výborný výkon za výbornú cenu a tiež pre jeho univerzálnosť a jednoduché použitie. Úplne zmení spôsob, akým budete strieľať.

photon

Najnovší model XT má 50mm objektív, ktorý dokáže preniesť dostatok svetla. Takýto obraz je potom prenesený, spracovaný a premietaný cez bežný 30mm tubus na vnútorný LED displej, kde sa zobrazí a kde je viditeľný.

Má mierne objemnejší objektív a dlhšou gumovou krytkou na okulári. Jeho montáž je univerzálna a jeden puškohľad môže slúžiť pre viacero zbraní.Otočným kolieskom na ľavej strane tubusu je možné nastaviť 0, pričom je pohyblivý zameriavací kríž ( lepší ako pohyblivý prenesený obraz) a je iný ako vo väčšine moderných puškohľadov. Aj keď sa nitkový kríž môže objaviť aj viditeľne mimo stredu, nastaviteľnou montážou sa to dá eliminovať (1m na 100m ).

Má zabudovaný IR laserový prísvit s troma úrovňami intenzity, šesť obrazcový zámerný kríž v troch farbách a môžete si vybrať, čo Vám najviac vyhovuje pri dennom svetle ako aj v noci. Hoci puškohľad sa nemôže poškodiť ani pri jasnom svetle, objektív má odklopnú krytku, v ktorej je 2mm otvor. Počas dňa je založená, potom má 20mm otvor pri hroších svetelných podmienkach a v úplnej tme sa krytka úplne sklápa z objektívu. Osobitný zdroj IR prísvitu je možné namontovať nad tubusom alebo na boku tubusu pomocou lišty Picatinny. Jas a ďalšie nastavenia je možné ľahko upraviť. Puškohľad je napájaný dvomi AA batériami, ich výdrž je 5 hodín. Má tiež video výstup ak by ste si chceli pripojiť kameru alebo monitor. Dĺžka očnice je 60mm, čo je extra pohodlné pri eliminovaní vstupu rušivého svetla do okuláru, alebo aj pri bežnom spätnom náraze zbrane.

Rektifikačný krok je 17mm na 100m, čo je dosť veľa. Nastavenie nuly si je možné uložiť a puškohhľad sa môže používať na rôznych zbraniach a presnosť nastavenia nuly závisí skôr od použitej montáže; my sme vystriedali zbrane rôznych kalibrov ako .22LR, .17HMR a .223Rem. Pri rýchloupínacej montáži to nebude žiadny problém a za pár sekúnd máte puškohľad pre viac zbraní. Dvoj milimetrový otvor poskytuje premietanému obrazu oveľa väčšiu hĺbku ostrosti a ako možno čakať, tak väčšie otvory, ktoré sa používajú za šera znižujú ako hĺbku ostrosti, tak aj jasnosť. S použitím IR prísvitu je možné strieľať zajace na 150m, líšku na viac ako 250-300m. Je to limitované vzdialenosťou, na ktorú je množné identifikovať a vlastne aj zamerať menšiu zver za úplnej tmy, čo je tá situácia, kde je užitočné mať možnosť zmeniť obrazec zámerného kríža a taktiež aj jeho farbu.

Vlastnosti puškohľadu:

  • Dĺžka očnice 60mm;

  • IR prísvit s tromi stupňami intenzity a vlnovou dĺžkou 810nm;

  • Minimálna zaostrovacia vzdialenosť je 10m so šírkou zorného uhla 4,3° a 7,5° na vzdialenosť 100m;

  • Rozlíšenie LCD displeja je 640x480 pixelov a rozlíšenie CMOS snímača 656x492 pixelov;

  • Video výstup pre pripojenie externého zariadenia;

  • Doplnková lišta pre druhý IR prísvit, ako napr. Pulsar IR X850;

  • Dlhá krytka na objektíve, ktorá slúži na obmedzenie vstupu svetla na objektív pri používaní puškohľadu počas dňa;

  • Vhodný pre použitie akejkoľvek montáže;

  • 5 hodinový pracovný režim vnútorných batérií AA;

  • Trojročná záruka;

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

+421 48 41 25 109

luba@polovnictvoterem.sk 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie