Späť

Glock 17 4 gen.

Počet zobrazení: 2770

Glock 17 4 gen.

Kaliber

9x19mm

Kapacita zásobníka

17 nábojov

Spúšťový a bicí mechanizmus

Safe Action

Rýchlosť náboja na ústí zbrane

-

Celková dĺžka

202mm

Dĺžka hlavne

114mm/polygónna s pravotočivým drážkovaním

Celková šírka

30mm

Celková výška

138m

Zámerná dĺžka / mieridlá

165mm / kovové trojbodové

Váha s prázdnym zásobníkom

710g

Poloautomatická pištoľ Glock17 bola prvou krátkou guľovou zbraňou, ktorej telo bolo nahradené polymérom, a tým sa významne redukovala celková hmotnosť zbrane. Samotná výroba sa začala v roku 1982 zbrane boli určené na výzbroj rakúskej polície a armády.

Poloautomatická pištoľ Glock 17 4G je 4.generáciou zbrane s výrobou ktorej sa začalo v roku 2010. Generácia 4G sa od predchádzajúcich generácií líši novým jednoduchým systémom výmeny 3 veľkostí gripov rukovätí, ktorý umožňuje užívateľovi prispôsobiť rukoväť na veľkosť svojej ruky. Výhodou tohto systému je, že uhol rukoväte zostáva rovnaký a mení sa len jej obvod. Taktiež nové gripy sú nahrubo texturované, čím sa zvýšila ich priľnavosť. Oproti predchádzajúcim verziám má väčšiu uvoľňovaciu páku na zásobník, ktorá môže byť namontovaná obojstranne. Teda aj zásobník pre Glock17 4G má výrezy na obidvoch stranách. Mechanicky majú zbrane zdvojenú zostavu pružín pre zníženie vnímania spätného nárazu a zvyšujú sa tým aj životnosť zbrane. Záver a hlaveň sa zmenšili a predná časť polymérového tela bola rozšírená a zvnútra zväčšená pre systém zdvojených nárazových pružín. Model 4G má z hľadiska dizajnu aj menší lučík.

Okrem predchádzajúcich modernizácií si model Glock 17 4G zachovala aj všetky vylepšenia a prvky z predchádzajúcich generácií, ktoré robia túto zbraň takou výnimočnou ako napr. nízka hmotnosť, kapacitu zásobníka a pre užívateľa maximálne možnú bezpečnosť. Tvorí ju systém bezpečnostných prvkov nazývaných aj „Safe Action“, ktorý sa skladá z troch poistiek: spúšťovej poistky, poistky úderníka a pádovej poistky . Všetky tri poistky sa postupne deaktivujú počas ťahania spúšte. Podobné systémy poistiek sa stali štandardnými u všetkých poloautomatických pištoliach, ale vyžadujú si zvýšenú opatrnosť pri rozoberaní zbrane, ale aj pri samotnom vyťahovaní zbrane z puzdra.

Glock 17 4Gen má klasický Browningov záver a dvojčinnú spúšť. Vyťahovač nábojníc slúži aj ako vizuálny indikátor náboja v nábojovej komore. Záver a hlaveň sú chránené proti korózii nitridačným procesom zvaným Tenifer, ktorý má hrúbku 0,04 až 0,05mm a vyznačuje sa extrémnou odolnosťou aj voči opotrebovaniu. Za studena kovaná hlaveň má polygonálny vývrt so šesťhranným pravotočivým drážkovaním.

Otvorený zárez cieľnika má tri kontrastné body, čo umožňuje rýchle a presné zameranie cieľa, a to aj pri zlých svetelných podmienkach. Zadné mieridlá je možné stranovo nastaviť. Zásobník je dvojradový s jednoradovým vyústením. Vyrobený je z plastu s plechovými vložkami. Záchyt zásobníku je horný. 

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

+421 48 41 25 109

luba@polovnictvoterem.sk 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie