Nikon ďalekohľady

69 položiek

  Výrobca:

  Prehľadať výsledky filtra fulltextom

  Zobraziť:

  nikon

  Ďalekohľady NIKON

  Pokým obchodná značka NIKON bola prvýkrát oficiálne použitá až v roku 1946, prvé začiatky firmy Nikon siahajú do roku 1917, keď sa traja poprední japonskí výrobcovia optiky rozhodli zlúčiť a založiť novú integrovanú výrobnú firmu zameranú na optiku pod názvom Nippon Kogaku K.K. O rok neskôr už firma úspešne začala s výrobou a vývojom a v roku 1921 úspešne uviedla na trh svoj prvý ďalekohľad – MIKRON 4x,6x- ďalekohľad s konštrukciou optických hranolov kompaktných rozmerov.

  V súčastnosti je firma Nikon známa hlavne fotografickou technikou,ale v ich produktovom portfóliu je tiež rozsiahle spektrum ďalekohľadov, statívov a puškohľadov. V roku 2001 bola na novo reorganizovaná divízia Nikon Sport zameraná na optiku, stala sa kompletne nezávislou a v súčasnosti sa orientuje na výrobu ďalekohľadov, puškohľadov, diaľkomerov, statívov a iných optických zariadení s vysokou pridanou hodnotou.

  Sortiment ďalekohľadov Nikon

  Nikon, podobne ako veľa iných japonských výrobcov optiky sa orientuje skôr na dokonalosť ponúknutej technológie a vysokú pridanú hodnotu relizovanej investície,ako na extra kvalitu. Dôvera výrobcu v ponúknutý produkt sa však odráža na garantovanej záruke, ktorá u lepších modelov ďalekohľadov predstavuje často aj výnimočných 25 rokov.

  Produktové portfólium ďalekohľadov Nikon je neskutočne rozsiahle a v podstate obsahuje ďalekohľad na akékoľvek použitie, aké si dokážeme predstaviť.

  Ďalekohľady Nikon Monarch 7

  Ďalekohľady Nikon Monarch 5

  Ďalekohľady Nikon Monarch ATB

  Ďalekohľady Nikon EDG

  Ďalekohľady Nikon Monarch X

  Ďalekohľady Nikon Ecobins

  Ďalekohľady Nikon Action Extreme ATB

  Ďalekohľady Nikon Travelite V

  Ďalekohľady Nikon Premier, Premier SE, Trailblazer ATB, Premier LX L, ProStaff ATB, Eagleview zoom, Sportstar, Medaillon, StabilEyes

  Séria OceanPro, Sports & Marine

  Ďalekohľady Nikon Monarch 7

  Ďalekohľad Monarch 7 predstavuje prémiovú radu výrobcu Nikon a vyznačuje sa špičkovými parametrami a vlastnosťami, ktoré z neho robia naozaj výnimočný ďalekohľad. Top ukazovateľmi tohoto ďalekohľadu s optickými hranolmi konštrukcie roof je fázová korekcia a viacvrstvové dielektrické povrchové pokrytie priziem,ktoré zabezpečujú naozaj jasné, brilantné, prirodzené zobrazenie vysokej kvality.

  Všetky použité šošovky sú navyše plne viacvrstvovo pokryté ochrannou antireflexnou vrstvou, ktorá maximalizuje množstvo svetla, ktoré ďalekohľadom prechádza a ktoré sa dostane k oku pozorovateľa.Jeden z použitých optických komponentov je súčasne skonštruovaný z ED skla (extra nízka disperzia), ktoré vylepšuje pozorovaný obraz minimalizáciou svetelných lomov.

  Ďalšia ochranná vrstva predstavuje vrstvu odolnú voči poškriabaniu umiestnenú na vonkajších stranách šošoviek objektívu a okuláru, ktorá zvyšuje ich ochranu pri dennom použití a pri čistení.

  Skutočne široké zorné pole
  Ďalekohľady rady Monarch 7 disponujú naozaj širokým zorným poľom, ktoré predstavuje (8.0° / 128 m na 914 m pre model 8x42 a 6.7° /96 m na 914 m pre model 10x42)

  Jedná sa o naozaj výnimočné hodnoty a model 8x42 sa ním zaraďuje medzi lídrov na trhu, Takéto široké zorné pole určite ocenia užívatelia pri pozorovaní vtákov, poľovníci, pozorovatelia divokej prírody, je neoceniteľné pre športových nadšencov nakoľko dokážu v ďalekohľade zachytiť maximálne možné množstvo pohybu v špecifickom okamihu.

  Oba modely Monarch 7 sú dokonale utesnené z dôvodu zabezpečenia vodeodolnosti. (testované na ponor do hĺbky 1 m po dobu 10 min.). Samozrejmosťou je nahradenie vnútorného vzduchu dusíkom za účelom eliminácie interného zahmlievania optiky.

  Dodatočná krytka umiestnená v strede tela ďalekohľadu môže byť v prípade nutnosti odstránená za účelom umiestnenia ďalekohľadu na stojan,alebo trojnožkový adaptér prostredníctvom závitu.

  Modely z produktovej rady Monarch 7 ATB:
  Všetky modely uvedené nižšie sú dostupné len v čiernej farbe:

  8x42 Monarch 7

  10x42 Monarch 7

  Vzhľadom na ponúknuté vlastnosti môžeme smelo potvrdiť, že oba modely sa vyznačujú ukážkovou špecifikáciou a vysokou kvalitou ,čo sa odráža aj na ich cene. Ich kúpa, preto určite nie je zlým rozhodnutím.

  Ďalekohľady Nikon Monarch 5

  Nie je to tak dávno, čo Nikon oznámil vydanie novej verzie ďalekohľadov produktovej série Monarch 5, z pôvodných vlastností sa toho veľa nezmenilo, ale nový dizajn priniesol zmenu konfigurácie tela ďalekohľadu, ktoré sa aktuálne výzorom veľmi priblížilo k rade Monarch 7, nový Monarch 5 je však ľahší a disponuje šošovkami z ED skiel.

  Vo všeobecnosti všetky modely rady Monarch 5 sú dostupné v čiernej farbe a v kamuflážovej verzii, sú vybavené objektívom priemeru 42 resp. 56 mm a dostupným zväčšením 8,10 alebo 12x. Opätovne sa jedná o vyššiu radu ďalekohľadov Nikon so zámerom vyrobiť kvalitný ďalekohľad na čo možno najširšie použitie. Všetky modely rady majú dielektrické povrchové pokrytie priziem, čo môže byť naozaj veľmi príjemným prekvapením pre ďalekohľad v týchto cenových reláciách. Z ďalších zaujímavych vlastností možno spomenúť fázovú korekciu priziem optických hranolov, plné viacvrstvové ochranné pokrytie, šošovky z Nikon eko skla bez použitia olova a arzénu. Celé telo ďalekohľadu je pogumované, samozrejmosťou je dobrá vodeodolnosť a plnenie ďalekohľadu dusíkom v súvislosti s elminináciou zahmlievania optiky.

  Modely z produktovej rady Monarch 5 ATB:

  Monarch 5 8x42

  Monarch 5 10x42

  Monarch 5 12x42

  Monarch 5 8x56

  Monarch 5 16x56

  Monarch 5 20x56

  Ďalekohľady Nikon Monarch ATB

  Ďalekohľady Nikon Monarch ATB predstavujú najpopulárnejšiu radu ďalekohľadov Nikon spájajúcu v sebe vynikajúci pomer kvality,optického výkonu a ceny čo prispelo k tomu,že modely Monarch ATB patria k ďalekohľadom s najlepšou celkovou predajnosťou na svete. Vzhľadom na skutočnosť, že sa jedná o pomerne rozsiahlu produktovú sériu s veľkým počtom modelov, možo všeobecne konštatovať, že v nej možno nájsť vhodný model pre akéhokoľvek užívateľa na najrôznejšie možné použitie.

  Všetky modely produktovej rady Monarch ATB sú vodeodolné, odolné voči zaroseniu, s pomerne vysokou kvalitou použitej optiky vhodnej pre použitie takmer za každého počasia, za zhoršených svetelných podmienok a pod. Opätovne bolo použité Nikon eko sklo bez prímesí olova a arzénu, čo nie je významný benefit len z hľadiska ekológie,ale aj kvality a jasnosti získaného obrazu umocneného viacvrstvovým pokrytím šošoviek a fázovou korekciou.

  Stredový zaostrovací gombík primeraných rozmerov umožňuje rýchle a jednoduché zaostrenie. Otočné očnice zase vychádzajú v ústrety používateľom,ktorí sú nútení nosiť okuliare.

  Najpopulárnejším modelom tejto série je Monarch 8x42 ATB so zväčšením 8x a priemerom objektívu 42mm, s viacvrstvovým pokrytím šošoviek pre krásny jasný obraz, utesnením prostredníctvom krúžkov, plnený dusíkom, s odolným pogumovaným telom pre plnohodnotné použitie a zaistenie lepšieho uchopenia.

  Model je dostupný aj v printovej kamuflážovej verzii s vysokým rozlíšením pokrytia, ktorý dáva poľovníkom značnú výhodu v prostrediach, kde je zelená farba dominantou.

  Dostupné modely z produktovej rady Monarch ATB

  Nikon Monarch 8x42 ATB

  Nikon Monarch 10x42 ATB

  Nikon Monarch 12x42 ATB

  Nikon Monarch 8x36 ATB

  Nikon Monarch 10x36 ATB

  Nikon Monarch 8.5x56 ATB

  Nikon Monarch 10x56 ATB

  Nikon Monarch 12x56 ATB

  Ďalekohľady Nikon EDG

  Čo sa týka nadšencov outdooru aj pre nich má firma Nikon v talóne vhodný ďalekohľad . Vlajkovou loďou v tejto kategórii je napr. ďalekohľad Nikon EDG s použitím tej najkvalitnejšej optiky- ED skiel NIKKOR® za účelom dosiahnutia extrémne jasného a vysoko kontrastného obrazu. Ďalekohľad Nikon EDG používa ED sklá s extra nízkou disperziou svetla za účelom kompenzácie chromatickej odchýlky pre jasnejší a čistejší obraz. Táto technológia sa používa aj u statívov Nikon vyššej rady. Produktovú radu EDG tvoria 2 rôzne priemery objektívou (42mm a kompaktnejší 32mm). Najpopulárnejším modelom z tejto série je 8x42, ideálny pre pozorovanie vtákov a 10x42, vhodný pre pozorovanie prírody a sledovanie športu. Všetky ďalekohľady produktovej rady EDG sú utesnené, plnené dusíkom,aby obstáli v najnáročnejsích poveternostných podmienkach, sú štandardne vybavené odoberateľnými očnicami špecifického rohového tvaru, ktoré sú ergonomicky tvarované za účelom eliminácie periférneho svetla.

  Modely z produktovej rady EDG:

  Nikon EDG 10x32

  Nikon EDG 8x32

  Nikon EDG 7x42

  Nikon EDG 8x42

  Nikon EDG 10x42

  Pri výbere vhodného modelu z produktovej rady EDG je napr. vhodné porovnať si rozsah zorného poľa medzi modelmi so zväčšením 8x & 10x, napr. pre používateľov so zámerom pozorovania vtákov je potom model so zväčšením 8x jasnou voľbou.

  Ďalekohľady Nikon Monarch X

  Ďalekohľad Nikon Monarch X v sebe spája najnovšie trendy vo vývoji konštrukcie ďalekohľadov s poslednými výdobytkami na poli optiky. Hlavnou črtou Monarch X je prepracovane dielektrické vysoko reflexné viacvrstvové pokrytie optických hranolov, pred časom dostupné len u ďalekohľadov produktovej rady EDG, ktoré zabezpečuje jasnejší, kontrastný obraz za zhoršených svetelných podmienok,za súmraku a za svitania. Viacpolohové zaklikávacie očnice umožňujú použitie ďalekohľadu aj s alebo bez použitia okuliarov. Nikon Monarch X je vodeodolný, odolný voči zahmlievaniu, vybavený výrazným centrálnym zaostrovacím gombíkom pre extra rýchle zaostrenie. Celková váha tela ďalekohľadu je len 737 gramov a masívne pogumované telo zabezpečuje excelentné uchopenie ďalekohľadu za akýchkoľvek podmienok.

  Ďalekohľad Monarch X je dostupný len s objektívom priemeru 45 mm s dvomi možnosťami zväčšenia.

  Modely Nikon Monarch X

  Nikon Monarch X 8.5x45

  Nikon Monarch X 10.5x45

  Ďalekohľad Nikon EagleView Zoom

  Tento model v sebe spája unikátne vlastnosti-jedná sa o kompaktný ďalekohľad so zoomovacou funkciou. Jedná sa o pomerne lacný, zato dobre vyzerajúci kompaktný ďalekohľad konštrukcie porro vybavený centrálnou kontrolnou zoomovacou páčkou, ktorá umožňuje používateľovi flexibilne vybrať zväčšenie od 8 do 24 pootočením páčky prstom. Ďalekohľad nízkej hmotnosti s viacvrstvovým pokrytím šošoviek disponuje na svoju triedu pomerne jasným a čistým obrazom, obzvlášť pri zvolenom zväčšení 8x. Ďalšími prednosťami,ktorými disponuje je telo ďalekohľadu z uhlíkových vlákien pre zväčšenie odolnosti a celková kompozícia z ekologicky prijateľných materiálov.

  Dostupný model:

  Nikon 8-24x25 EagleView CF Zoom

  Ďalekohľady Nikon Ecobins

  Unikátnou vlastnosťou tohoto modelu je celková ekologická prijateľnosť. Nikon deklaroval rozhodnutie vyrobiť, v záujme ochrany prírody a životného prostredia , model s aktívnym pozitívnym vzťahom k životnému prostrediu. Ďalekohľady Ecobins sú vyrábané s optikou prémiovej kvality z ekologicky prijateľných materiálov, s bezolovnatým sklom, gumou bez prímesi chlóru,bez škodlivých farbív a prímesí.Navyše každý dodávaný ďalekohľad je osadený popruhom zo 100% prírodných Lenzing vlákien, osadený v puzdre z prírodnej drevnej hmoty a jeho nákupom zároveň prispievate na neziskovú nadáciu Audubon v USA.

  V súčastnosti je v tejto modelovej rade dostupný len 1 model a to konkrétne Nikon Ecobin 10x25

  Ďalekohľady Nikon Travelite V B

  Modelová rada ďalekohľadov Nikon Travelite V predstavuje kompaktné ďalekohľady s konštrukciou prizmatických hranolov typu porro s dobre tvarovaným ergonomickým telom z ľahkého a odolného uhlíkového vlákna s odolnou pogumovanou vrstvou. Škála zväčšenia sa pohybuje od 8x do 12x a zoomovateľný Nikon Travelite V Zoom Binocular umožňuje voliteľné zväčšenie od 8x do 24x. Všetky ďalekohľady Travelite majú štandardne objektívy priemeru 25mm. Skutočnou výhodou je, že všetky modely okrem Travelite V sú vybavené asférickými šošovkami,ktoré virtuálne eliminujú akékoľvek skreslenie.

  Ďalekohľady Nikon Action Extreme

  Podobne ako u väčšiny ďalekohľadov Nikon, cieľom tejto produktovej rady je dôraz na technológiu, vysokú pridanú hodnotu, bez špeciálneho dôrazu na kvalitu obrazu. Modelová rada pozostáva zo 6 modelov konštrukcie porro so zväčšením od 7x až po veľmi výkonné zväčšenie 16x -ideálne pre pozorovania na veľké vzdialenosti. Všetky Action EX ďalekohľady ponúkajú pomerne jasný obraz a relatívne široké zorné pole.

  Nikon | Poľovníctvo TEREM ®

  Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

  0903 477 007

  +421 48 41 25 109

  luba@polovnictvoterem.sk 

  Predvoľby súkromia
  Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

  Zásady ochrany osobných údajov

  Ukázať podrobnosti

  Prihlásenie