Poľovnícka obuv - ošetrenie

Ako sa správne starať o poľovnícku obuv

Kvalitná poľovnícka obuv môže byť jednou z najdrahších súčasti vašej loveckej výbavi, väčšinou sme zvyknutý sa dobre starať o našu optiku, elektronické doplnky, zbrane a ďalšie drahé poľovnícke doplnky a to isté by sme mali robiť aj s našimi poľovníckymi topánkami aby vydržali čo najdlhšie, v nasledujúcich riadkoch si popíšeme hlavne starostlivosť o koženú obuv.

Na trhu existujú prípravky učené na celokoženú obuv aj na rlzne typy koženo-systetických topánok, slúžia na revitalizáciu používaných topánok aj na pridanie extra ochrannej vrstvy k novej obuvi.

Prvý krok pri ošetrení loveckej obuvi je očistiť ich od nečistôt, ideálne je použiť jemnú kefku, po očistení nechajte obuv samú vyschnúť na vzduchu pred ďalším ošetrením.

Pri starostlivosti o celokoženú obuv máte možnosť vybrať si medzi chemickými prostriedkami alebo prírodnými olejovými pastami, zatiaľ čo impregnačná funkcia bude pri týchto prípravkoch podobná, vzhľad obuvi sa môže v závislosti od použitých prostriedkov drasticky meniť.

Prípravky s včelým voskom / propolisom vrátia prírodné oleje do kože, pri nanášaní použite ruky, na zmäkčenie prípravku môžete použiť fén, po nanesení nechajte vyschnúť pri izbovej teplote, pre zlepšenie efektu proces opakujte dva krát. Po nanesení koža topánok stmavne pretože prípravok koži navrátil stratené oleje. Ak si neželáte zmeny na farbe vašej obuvi použite radšej chemické prípravky, ktoré je možné použiť na celej topánke, zaistíte si tým maximálnu životnosť.

Ak máte obuv ktorá kombinuje kožu a napr. nylón je vhodnejšie použiť výlučne chemické prípravky, tak či onak ošetrením vašej obuvi jej výrazne predlžujete životnosť.

Kvalitné poľovnícke topánky a loveckú obuv nájdete tu: www.polovnictvo-polovnicke-potreby.sk/c/obuv

Celý článok o starostlivosti o obuv

blank
  • Predchádzajúca
  • Ďalší

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

0484 125 109

luba@polovnictvoterem.sk 

Môžete nám dôverovať

terem saec

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info