Výrobca:

  Prehľadať výsledky filtra fulltextom

  Zobraziť:

  Pokiaľ máte záujem o takú guľovnicu Rossler, ktorú ste nenašli na tejto stránke, informujte sa u nás osobne na predajni alebo telefonicky a pokúsime sa vám ju objednať.

  RÖSSLER TITAN 6 A TITAN 3

  Výrobca: firma Rössler (Rakúsko). Tieto guľovnice sa vyrábajú v malej zbrojovke v tyrolskom mestečku Kufstein v podhorí Álp, v bezprostrednej blízkosti horských štítov presahujících nadmorskú výšku 2400 m, v údolí rieky Inn, ktorá je významným prítokom Dunaja.

  Rossler Titan 6 Standard
  Rossler Titan 6 Luxury
  Rossler Titan 6 Exclusive
  Rossler Titan 6 "stutzen" Luxury
  Rossler Titan 6 "stutzen" Exclusive
  Rossler Titan 6 Luxury "stutzen" left hand (pre ľavákov)
  Rossler Titan 6 Exclusive "stutzen" left hand (pre ľavákov)
  Výnimočnosť týchto guľovníc spočíva vo veľmi vydarenej konštrukcii, ktorej hlavným prvkom je uzamykanie záveru do hlavne a možnosť vymeniteľnosti hlavní rôznych ráží v jednom systéme. Jedna zbraň ve viacerých rážach.

  Konštruktér guľovnice je majiteľ firmy Erich Rössler, ktorý použil osvedčené prvky z guľovnice Voere a Mauser 96, doplnil niektoré svoje originálne technické riešenia a zbrane od roku 1996 začal vyrábať a dnes ich vyváža nie len do celej Európy, ale aj do USA, Južnej Ameriky a Austrálie.

  Rössler Titan 6 je veľmi dobre spracovaná. Záver sa počas nabíjacieho cyklu otáča iba o 60° a má veľmi rýchly a plynulý chod, ktorý dovoľuje rýchlé nabitie. Pažba osadená gumovou botkou a príjemná rukoväť, rovnako ako predpažbie zdrsnené rybinou, dovoľujú pohodlné prilícenie a zamierenie.

  Napriek ľahkému púzdru záveru má nízky zpätný ráz. Použitie ľahkého púzdra záveru dovolila osvedčená konštrukcia uzamknutia záveru do hlavne.

  Do jednoduchej a účelne tvarovanej pažby s lícnicou a predpažbím, vyrobenej z jedného kusu orechového dreva, je vsadené púzdro záveru z ľahkej zliatiny. Oceľová hlaveň má kónický tvar a vývrt so 4-mi pravotočivými drážkami. Za nábojovou komorou sú vyfrézované tvary pre 6 uzamykacích ozubov, ktoré sú po 3 v dvoch radoch na obvode čela valcového otočného záveru, ovládaného vpravo orientovanou kľukou, zakončenou guľovou hlavicou. Spúšť chráni lúčik, ktorý je vylisovaný so zásobníkovou šachtou z jedného kusu čierneho plastu.

  V ponuke sú 2 druhy spúští: prvá má francúzsky napináčik (pred výstrelom je nutné spúšť zatlačiť vpred). Druhou variantou je takzvaná spúšť bez napináčiku, so skvele vyladeným príjemným chodom. Podľa údajov výrobcu dochádza k výstrelu za 1,6 milisekundy od stisknutia napináčkom nevybavenej spúšte.

  Guľovnice Rössler Titan majú vynímateľný zásobník na 3 až 5 nábojov podľe veľkosti ráže.

  Pažba: Základným typom pažby je pažba nemecká s ruväťou a lícnicou. Vyrába se v 5 variantách. Standard, Lux, AllRound, Celopažba a Exclusive. Pažby v týchto prevedeniach sa líšia tvarom lícnice a kvalitou použitého dreva. Všetky typy pažieb vznikly v talianskom dizajnérskom ateliére a preto majú veľmi elegantný tvar. Výroba pažieb prebieha tiež v Taliansku odkiaľ sú následne firmou Rössler dovážané. Materiálom je veľmi kvalitný európsky, turecký alebo španielsky orech. Predpažbie pažby má jednu zvláštnosť. Pod hlavňou je podlhovasté vybratie, ktoré svojí spôsobom pažbu odľahčuje, ale pre ťažšie ráže umožňuje vloženie dodatočného závažia k zmierneniu spätného rázu. Pažba je ukončená silikónovou botkou.

  Pán Rössler - skúsený puškár s desiatkami rokov praxe v odbore sa prejavil tiež v technológii výroby guľovníc Titan. Rozhodol sa nestavať drahú výrobnú linku a vyrábať všetky súčasti svojich guľovníc od nuly. Kvalitné hlavne mu dodáva renomovaná nemecká firma Lothar Walther, zásobníky a spúšťový mechanizmus sú zhodné so zásobníkmi guľovníc Mauser 96 a pažby z kvalitného orechového dreva dováža z Talianska. Zásobníková šachta s postrannými hmatníkmi záchytu zásobníku a lúčik sa lisujú z jedného kusu čierneho plastu. Z toho istého materiálu je tiež botka zásobníku a podávač. Zásobník je vyrobený z niklovaného plechu. Vo firme Rössler 24 hodín denne pracuje niekoľko NC obrábacích strojov, na ktorých sa vyrábajú púzdra záveru a závery. Na montáži potom zbrane zložia. Dôkazom, kvality výroby je nie len hladký chod mechanizmu, ale aj absencia akýchkoľvek rušivých zvukov pri oprení zbrane o podložku.

  Po tormentačnej skúške a nastrelení, sa zbrane vydávajú na cestu k zákazníkom, ktorí oceňujú nie len elegantný dizajn a kvalitu, ale tiež priaznivú cenu.

  Rössler Titan 16

  Rakúsky výrobca Rössler sídliaca v malebnom historickom mestečku Kufstein v podhorí tirolských Álp. V roku 2013 začal výrobu úplne novej guľovnice s označením Titan 16. Zopakujme, že firma Rössler je rodinným podnikom založeným pánom Rössler, ktorý bol skúseným zbrojárskym odborníkom a ktorý pracoval u slávnych firiem Mauser a Voere. Dnes podnik riadený a vlastnený Walther Rossler mladším si vydobyl rešpektované miesto medzi výrobcami loveckých zbraní a z hľadiska technickej úrovne a kvality sa zaradil medzi špičku medzi výrobcami zbraní. Vďaka svojej vysokej úrovni a kvalite sa možno stretnúť s guľovnicami Titan Rössler nielen vo všetkých krajinách Európy, ale aj v USA a dokonca v Austrálii.

  V súčasnej dobe firma vyrába asi 3000 guľovníc ročne. Toto vcelku významné množstvo docieľuje s minimálnym počtom zamestnancov vďaka nasadeniu najmodernejšieho výrobného zariadenia plne automatizovaných CNC systémov a premyslenej kooperácii. Niektoré diely zbraní nepochádzajú z vlastnej výroby, ale sú nakupované. Firma efektívne vyrába len kľúčové diely a mechanizmy, ale napríklad pažby dováža hotové z Talianska, hlavne vynikajúcej kvality zasa od nemeckého výrobcu Heym.

  Nová guľovnica Titan 16 má, ako analogicky z názvu vyplýva, celkom šestnásť uzamykacích ozubov po ôsmich v dvoch radoch za sebou, kde relatívne veľký počet uzamykacích ozubov je daný odlišnou konštrukciou záveru, ktorý je priamotažný.

  Priamotažné závery majú za sebou vcelku dlhú históriu. Prvý typ priamotažného záveru si nechal patentovať F. Mannlicher už v roku 1885, modifikácia tohto záveru bola použitá vo vojenskej puške Mannlicher vz.1888, ďalej nasledovala celá rada pušiek s rôznou konštrukciou priamotažného záveru, napríklad švajčiarska Schmidt - Rubin, kanadská Ross a ďalšie.

  Priamotažný záver má výhodu trochu rýchlejšieho prebitia len s minimálnym odchýlením zbrane od smeru streľby, čo je výraznou výhodou pri streľbe na zver v pohybe.

  Európska poľovnícka etika bráni masovejšiemu použitie samonabíjacích zbraní, ktoré síce umožňujú okamžité opakovanie niekoľkých výstrelov za sebou, ale majú priamu paralelu so zbraňami vojenskými. V niektorých poľovných revíroch sa dokonca vracia k bývalým zvyklostiam a tradíciám a lovca sa samonabíjacími zbraňami nevítajú.

  Tieto opatrenia nemajú len korene v odpore voči použitiu vojenských zbraní k lovu, ale je faktom, že strelci zo samonabíjacími zbraňami sa často spoliehajú na množstvo možných výstrelov než na presnosť a na zver vypália mnoho rán, zver nakoniec len postrelí a výsledkom je buď obtiažne dohľadanie alebo dlhé trýznivé zhasínanie nedôsledované dohladávanie poranenej zveri.

  Za veľmi prijateľný kompromis, umožňujúci pohotové opakovanie rany s presným zamierením, pri rešpektovaní európskych tradícií v používaní nevojenských loveckých zbraní, sa vidí práve v používanie zbraní s priamotažným záverom.

  U guľovnice Titan 16 konštruktéri použili pre priamotažný záver princíp otočnej hlavy záveru, ktorá sa uzamyká otočením podobne ako u klasického typu Mauser. Na rozdiel od klasického typu Mauser ale otočenie hlavy záveru neprebieha otočením kľučky celého záveru, ale vnútri záveru. Hlava záveru je vedená prostredníctvom čapov v šikmých drážkach kulisy vnútri záveru. Pri jeho pohybe vpred alebo vzad dôjde najprv pôsobením šikmých drážok na čapy hlavy závere k jej otočenie, a tým na odomknutie a uzamknutie záveru. V prípade odomknutie možno potom odsunúť ťahom záver vzad, a tak vytiahnuť vystrelenú muníciu. Priamym tlakom sa zase záver uzavrie a uzamkne.

  Otočná hlava záveru v "priamom ťahu" použitá u guľovnice Titan 16 nie je ojedinelá. Jedná sa o veľmi osvedčené a preverené riešenie, ktoré používa napríklad aj u svojej přímotažnej guľovnice Krieghoff a ďalšie, alebo napríklad nemecká polícia a armáda používa ako ostreľovačskú pušku s rovnakým systémom záveru ako Titan 16, a to v kalibroch 308 W a 300 W Magnum. Zbraň vyrába pôvodne zbrojná továreň Mauser v nemeckom Oberndorfe, ktorá sa venuje výrobe iba vojenských a služobných zbraní. Vyššie uvedené je pre mňa veľmi významná referencia o kvalite a spoľahlivosti záveru.

  Prioritnou a zásadnou požiadavkou na priamotažný záver je jeho bezpečnosť. Jedná sa o to, aby nedošlo k nežiaducemu výstrelu, ak nie je záver riadne uzamknutý. To je veľmi dôležité a niekedy to býva slabým miestom priamotažných záverov. Systém priamotažného záveru guľovnice Titan 16 s otočnou hlavou záveru je jednak vyskúšaný a všeobecnejšie používaný, a jednak má dvojnásobné istenie pred predčasným výstrelom.

  Prvým prvkom je odstup spúšťacej páky od ozubenia úderníka, ktorá pri nedovretí záveru nedosahuje k ozubeniu, a tak nemôže spôsobiť predčasné spustenie.

  Druhým prvkom je bezpečnostná vôľa medzi hlavou záveru a telom záveru, ktorá, v prípade riadneho neuzamknutom záveru neumožní úderníku dosiahnuť až k zápalke náboja. Vôľa je eliminovaná a úderník je priblížený až po úplnom a bezpečnom uzamknutí záveru, kedy ešte len môže dôjsť k výstrelu.

  Druhou požiadavkou na kvalitný priamotažný záver je rýchlosť a spoľahlivosť i jednoduchosť prebitia, a to najmä pri otváraní záveru. Pri výstrele dochádza k roztiahnutiu nábojnice a jej častému priľnutiu k nábojovej komore až na hranicu molekulárnej väzby, čo sťažuje alebo dokonca zablokuje jej extrakciu. U klasického záveru Mauser dôjde pri otočení záveru kľukou tiež k otočeniu a "odlepeniu" nábojnice, kde nám pomáha páka záveru k jednoduchému otočeniu nábojnice. Pri systémoch priamotažných záverov, kde sa záver pohybuje len priamo, niekedy nepostačuje sila k odlepeniu nábojnice, ktorú púta k nábojovej komore molekulárnej väzba.

  V závere Titan 16 je použitá otočná hlava záveru, ktorej rotačný pohyb lepšie uvoľňuje prilepené nábojnice. Druhým opatrením k jednoduchšej extrakcií nábojnice a zabránenie k jej prichyteniu molekulárnou väzbou s nábojovou komorou, je trochu drsnejší povrch nábojovej komory, ktorý neumožňuje vznik molekulárnej väzby medzi nábojnicou a povrchom nábojovej komory.

  Záver sa uzamyká priamo do hlavne, rovnako ako u všetkých ostatných zbraní Rössler so všetkými výhodami, ktoré má uzamknutie záveru priamo do hlavne. Je to predovšetkým presnosť a stabilita uzavretie a uzamknutie náboja v nábojovej komore s dôsledkom vysokej presnosti streľby.

  Uzamykanie záveru do hlavne umožňuje aj jej ľahkú vymeniteľnosť prípadne za hlaveň s iným kalibrom.

  Hlavne pre guľovnicu Titan 16 sú v súčasnosti nakupované od nemeckej firmy Heym, ktorá vyrába hlavne najvyššej kvality. Sú na želanie dodávané aj v nerezovom prevedení. Pre uzamknutie záveru do hlavne je pred nábojovou komorou časť s drážkami, do ktorých zapadajú uzamykacie ozuby záveru. Dĺžka hlavne je u kalibrov Standard 56 cm a u kalibrov Magnum 61 cm. Dĺžka 56 cm bola zvolená pre ľahkú ovládateľnosť v menšom uzavretom priestorei a samozrejme tiež s ohľadom na optimalizáciu balistických vlastností.

  Hlaveň je ľahko a rýchlo vymeniteľná uvoľnením dvoch imbus skrutiek. Hlaveň je dodávaná vo variante s mieridlami, ale prípadne aj bez mieridiel, kde rozhoduje voľba zákazníka.

  Guľovnice Rossler | Poľovníctvo TEREM ®

  Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

  0903 477 007

  +421 48 41 25 109

  luba@polovnictvoterem.sk 

  Pokračovaním na stránku potvrdzujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie. Nasledujúce stránky sú určené len odborníkom alebo podnikateľom v oblasti výroby a predaja zbraní a streliva.

  Odísť
  Predvoľby súkromia
  Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

  Zásady ochrany osobných údajov

  Ukázať podrobnosti

  Prihlásenie