Ďalekohľady Minox

33 položiek

  Výrobca:

  Prehľadať výsledky filtra fulltextom

  Zobraziť:

  Prehľad ďalekohľadov značky MINOX

  Optika Minox to je jednoducho ďalší z nemeckých výrobcov produkujúcich kvalitné ďalekohľady na najvyššej úrovni ako napr. Steiner, Leica a Zeiss, ktorí sú hrdý na kvalitu svojich produktov. Značka Minox je pravdepodobne najznámejšia v kategórii špionážnych kamier, ktoré majú jedny z najkvalitnejších objektívov na svete, ale majú dobré meno aj medzi monokulármi a puškohľadmi na nočné videnie. Puškohľady a ďalekohľady MINOX sú jedny z najlepších vo svete. Spoločnosť MINOX je veľmi inovatívnou spoločnosťou, čoho dôkazom je, že ako prvý začali vyrábať digitálne produkty, napr. monitor a okulár pri fotoaparátoch, a to ako cenovo dostupný produkt.

  Široký výber ďalekohľadov MINOX

  MINOX ďalekohľady je optika s najvyššou kvalitou optiky, ktorá je špeciálne kategorizovaná podľa účelu použitia napr. na pozorovanie vtákov, prírody, v námorníctve a ako lovecké ďalekohľady. Všetky ďalekohľady MINOX majú na všetkých vonkajších stranách optických členoch (sklách) viacvrstvový povlak, ktorý znižuje odraz svetla, a tak prechádza sklom dovnútra optiky, čo umožňuje preniesť ostrejší a jasnejší obraz do ľudského oka. Hranoly MINOX majú nanesenú fázovú korekčnú vrstvu, ktorá tiež zvyšuje kontrast preneseného obrazu, a to aj pri zlých svetelných podmienkach, o čom hovorí aj uvádzaný Twilight faktor, ktorý je dosť vysoký.

  Kategórie MINOX ďalekohľadov v skratkách:

  Minox BL

  Minox BL-HD

  Minox APO HG

  Minox BV

  Minox BF

  Minox BD

  Minox BN

  Minox Nautic (ďalekohľady určené na more)

   

   

  Séria Nautic (vodno-športový ďalekohľad)

   

  Ďalekohľady Minox Nautic sú inovatívne a profesionálne ďalekohľady s PORRO optickým systémom určené pre splnenie extrémnych požiadaviek, ktorým je tento ďalekohľad vystavený na mori, a to pri plachtení, plavbe loďou a ďalších iných vodných športoch. Niektoré modely sú vybavené plne integrovaným kompasom priamo v tubuse ďalekohľadu. Ponúkajú optickú a mechanickú presnosť na najvyššej úrovni, a tým zaručujú neomylnú navigáciu na mori. Robustné telo je chránené robustným, protišmykovým pogumovaním a je naplnené dusíkom, čo eliminuje zahmlievanie a ďalekohľad je vode odolný.

   

  Séria Nautic rozmery a technický popis celej rady:

   

  BN 7x50

  BN 7x50 C

  Integrovaný analógový kompas

  BN 7x50 DC

  Integrovaný digitálny kompas

  BN 7x50 DCM

  Integrovaný digitálny kompas s funkciami

  Priblíženie

  7

  7

  7

  7

  Veľkosť objektívu

  50mm

  50mm

  50 mm

  50mm

  Priemer výstupnej pupili

  7.1 mm

  5.3 mm

  7.1 mm

  7.1 mm

  Twilight Factor

  18.7

  18.7

  18.7

  18.7

  Dĺžka očnice

  24 mm

  18 mm

  22 mm

  22 mm

  Šírka zorného poľa

  124m @ 1000m

  123m @ 1000m

  126m @ 1000m

  126m @ 1000m

  Korekcia dioptrií

  +/- 4 dpt

  +/- 4-6 dpt

  +/- 4-6 dpt

  +/- 4-6 dpt

  FOV minimálna zaostrovacia vzdialenosť

  7 m

  7 m

  7 m

  7 m

  Rozmery:

  223 x 163 x 78 mm

  223 x 163 x 78 mm

  195 x 160 x 72 mm

  195 x 160 x 72 mm

  Vodeodolnosť

  Áno do 5m

  Áno do 3m

  Áno do 5m

  Áno do 5m

  Váha

  980g

  980g

  1250 g

  1250g

  Cena cca od

  265 €

  330 €

  570 €

  650 €

   

  Séria Vario

  Ďalokohľady Minox BD 10-15x40 BR Vario sú vlastne novinkou spoločnosti Minox. Zväčšenie sa mení na pravom okulári, kde je umiestnený nastavovací prstenec, ktorým je možné pozorovaný objekt priblížiť alebo oddialiť. K dispozícii sú dva modely v tejto rade, a to:

  Minox BD 8-14x40 BR ED, ktorý je schopný zmeniť 8x priblíženie (so širokým zorným polom) na impozantné 14x zväčšenie. Druhým ďalekohľadom v tejto rade je Minox BD 10-15x40 BR, ktorý má variabilné priblíženie od 10x po 15x.

   

  Ostatné binokuláre značky Minox

  Spoločnosť Minox tiež vyrába aj ďalekohľady s optickým systémom PORRO, a to modely 8x44 BP a 10x44 BP. Výhodou systému PORRO pred systémom ROOF je zvyčajne vyššia priepustnosť svetla. To znamená, že v optickej dráhe systému PORRO sú menšie straty svetla, ale na druhej strane zvyčajne bývajú ťažšie a objemnejšie ako ďalekohľady so systémom hranolov ROOF.

   

  Ďalekohľady Minox s funkciou AUTO FOCUS

  Každý výrobca má vlastný názov pre túto funkciu. V podstate sa jedná o ďalekohľady bez zaostrovacieho mechanizmu, či už manuálneho alebo automatického. Sú navrhnuté so širokým zorným polom, ktorý má rovnakú hĺbku od minimálnej zaostrovacej vzdialenosti až po nekonečno. ( Majú veľkú hyperfocálnu vzdialenosť.) To znamená, že po prvotnom upravení pozorovaného obrazu podľa zraku majiteľa, už nie je potrebné žiadne ďalšie zaostrovanie. Výhodou týchto ďalekohľadov je, že sú jednoducho nezničiteľné, a to z dôvodu eliminácie počtu pohyblivých častí, rovnako ako rýchla lokalizácia rýchlo sa pohybujúcich sa objektov, ako sú vtáky, bez nutnosti ďalšieho dolaďovania obrazu.

  Do tejto série patria:

  BD 6.5x32 IF

  BD 9.5x42 IF

   

  Ďalekohľady určené horolezcom

  Minox produkuje celú škálu ďalekohľadov vreckovej veľkosti. Niektoré tieto malé a kompaktné ďalekohľady sú vybavené aj výškomerom, a teda sú veľmi užitočné aj pre horolezcov.

  Minox | Poľovníctvo TEREM ®

  Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

  0903 477 007

  +421 48 41 25 109

  luba@polovnictvoterem.sk 

  Predvoľby súkromia
  Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

  Zásady ochrany osobných údajov

  Ukázať podrobnosti

  Prihlásenie