Ďalekohľady Meopta

23 položiek

  Výrobca:

  Prehľadať výsledky filtra fulltextom

  Zobraziť:

  Ďalekohľady MEOPTA

  meopta

  Pri vyslovení značky Meopta si určite veľká väčšina poľovníkov na Slovensku vybaví osobné praktické skúsenosti a dlhodobú tradíciu; všeobecne možno konštatovať, že táto značka je v našich končinách dlhodobo veľmi známou. Starí pamätníci a znalci histórie možno vedia,že história firmy Meopta siaha až do roku 1933, keď bola firma založená v Přerove pod značkou Optikotechna. Pôvodným produktovým zameraním bola výroba šošoviek v obmedzenom rozsahu a výroba kondenzátorov. Dosahované výsledky a kvality firmy však veľmi rýchlo predčili pôvodné očakávania, vzhľadom na skutočnosť, že výrobky Meopty sa stali veľmi populárnymi medzi širokou verejnosťou a čo sa týka kvality významne predstihovali súdobú konkurenciu. Uvedené skutočnosti prispeli k významnému rozmachu firmy a rozšíreniu produktového portfólia na ďalekohľady,puškohľady,statívy,lupy, kompozitné šošovky, fotografické šošovky a projektory.V súčastnosti predstavuje firma Meopta česko-americké konzorcium a zostáva významným hráčom na trhu všetkých typov ponúkanej optiky. Firma sa neorientuje len na výrobu,ale jej kľúčovú stratégiu predstavuje aj výskum,vývoj,dizajn, výroba a montáž optických komponentov. Firma v súčastnosti zamestnáva na svojich pobočkách v Přerove a New Yorku cca. 2500 zamestnancov. Vzhľadom na podiel amerického kapitálu sa Meopte úspešne podarilo nájsť cestu aj k náročným spotrebiteľom na americkom trhu.

  V súčastnosti sa firma orientuje na výrobu optiky prémiovej rady a snaží sa garantovať maximálne užitkové a kvalitatívne vlastnosti u všetkých ponúkaných modelov. Na prvý pohľad sa nám možno bude zdať rozsah vyrábaných a ponúkaných ďalekohľadov oveľa menší ako sme zvyknutí u iných renomovaných výrobcov,avšak faktom je,že pri kúpe akéhokoľvek ďalekohľadu alebo puškohľadu Meopta dostane zákazník výrobok vysokej kvality porovnateľný s inými dobre známymi značkami etablovanými na európskom trhu. Vo všeobecnosti možno ďalekohľady Meopta rozdeliť na dve skupiny :ďalekohľady prémiovej rady Meostar B1 a ďalekohľady novej rady MeoPro.

  MeoStar Rada B1

  Ďalekohľady rady MeoStar prišli na trh ako výsledok dlhodobého intenzívneho výskumu firmy Meopta s ohľadom na dizajn a výrobu produktu,ktorý bude naozaj na špici vývoja profesionálnej optiky a s ňou súvisiacich výrobkov aplikovaných v rôznych oblastiach ľudskej činnosti.

  Ďalekohľady rady MeoStar používajú vo svojej konštrukcii jedine prvotriedne špičkové materiály v kombinácii s technologickým spracovaním na vysokej úrovni. Rada MeoStar bola vyvinutá s cieľom splniť požiadavky najnáročnejších profesionálnych pozorovateľov a ďalekohľady tejto rady možno smelo zaradiť medzi top produkty porovnateľné s výrobkami iných špičkových dodávateľov pozorovacej optiky.

  Modely rady MeoStar B1

  Meopta MeoStar B1 42 HD

  Meopta MeoStar B1 32

  Meopta MeoStar B1 42

  Meopta MeoStar B1 50

  Meopta MeoStar B1 56

  Rada MeoPro

  Ďalekohľady rady MeoPro patria medzi novú produktovú radu predstavenú firmou Meopta. Sú tiež dizajnované na profesionálne použitie, ale s ohľadom na vyššiu cenovú dostupnosť . Rada MeoPro je dostupná v rozlíšeniach 6.5x32, 8x42 a 10x42, ktoré plne pokrývajú najpopulárnejšie oblasti použitia-pozorovanie prírody,vtáctva alebo ďalekohľady na bežné použitie.

  Modely rady MeoPro

  Meopta MeoPro 32

  Meopta MeoPro 42

  Meopta MeoStar 42 HD

  Podobne ako štandardný ďalekohľad série MeoStar B1 42mm, ponúka model HD vysokú pridanú hodnotu realizovanej investície,navyše je vybavený šošovkami v HD kvalite,ktoré zabezpečujú extrémne nízky rozptyl svetla a fluoridové šošovky objektívu pomáhajú zamedziť vzniku chromatickej odchýlky svetla (nežiadúce farebné lemovanie).Ako by sme očakávali u ďalekohľadu prémiovej rady ako je tento,všetky šošovky sú plne viacvrstvovo pokryté s vlastnou ochrannou vrstvou firmy Meopta-Meobrite 550. Toto viacvrstvové plné pokrytie na báze iónov je aplikované na všetkých vonkajších prechodových optických povrchoch za účelom eliminácie nežiadúceho žiaru,odrazu a zvýšenia transmisie svetla cez povrch šošoviek. Výrobcom uvádzaná hodnota transmisie je excelentných 99,8%. Okrem antireflexného pokrytia šošoviek pridala Meopta u tohoto modelu ochranné pokrytie aplikované na všetkých povrchoch vonkajších šošoviek za účelom ochrany pred oderom a poškriabaním. Tento spôsob ochrany označuje Meopta ako MeoShield a podľa tvrdenia výrobcu, s jeho použitím spĺňajú všetky ďalekohľady armádne požiadavky na životnosť a požadovanú tvrdosť povrchu.Výrobca taktiež deklaruje,že všetky použité optické komponenty sú precízne brúsené a leštené za účelom dosahovania špičkových výsledkov pozorovania.

  Použité optické prizmy typu Schimdt-Pechan konštrukcie roof majú korekčné pokrytie povrchu,ktoré umožňuje dosiahnuť ostrý a vysoko kontrastný obraz v rozsahu celého zorného poľa ďalekohľadu.

  V súčastnosti je modelová rada MeoStar 42 HD tvorená len jedným exemplárom s rozlíšením 10x42, ktorý výrobca označuje ako celkového lídra na trhu s ďalekohľadmi, čo sa týka šírky zorného poľa. Meoptou uvádzaná hodnota zorného poľa (FOV) predstavuje 100,58m na 914m čo je výnimočná hodnota pre ďalekohľad rozlíšenia 10x42, na druhej strane ďalekohľad s týmto zorným poľom určite nie je lídrom na trhu-napr. ďalekohľad Minox 10x42 BV BRW aktuálne disponuje hodnotou zorného poľa 104,24m na 914m.

  Telo ďalekohľadu je vyrobené z hliníka, ktorý je podľa popisu výrobcu pôvodne určený ako materiál pre použitie v leteckom priemysle,je 100% vodeodolné a plnené dusíkom-pôvodná vnútorná vzduchová výplň bola nahradená suchým dusíkom,aby sa predišlo vnútornému zahmlievaniu, ktoré sa môže vyskytovať v prípade náhlych teplotných výkyvov. Telo ďalekohľadu je pokryté ochrannou gumovou vrstvou, ktorá je v špecifických miestach osobitne zmäkčená za účelom redukcie únavy rúk pri pozorovaní a zlepšenia držania ďalekohľadu. Tieto vlastnosti možno naozaj oceniť a potvrdzujú zmysel výrobcu pre detail. Telo ďalekohľau má predznačené drážky pre umiestnenie prstov pri držaní ďalekohľadu, prostredníctvom ktorých sa výrobca snažil umožniť väčšiu variabilitu pri držaní tela ďalekohľadu.

  Parametre ďalekohľadu Meostar 10x42 HD

  Váha: 896g

  Dĺžka: 14cm

  Šírka: 13,31 cm

  Hrúbka: 5,89 cm

  Očný reliéf: 15mm

  Zorné pole: 100,58m na 914m

  Pozorovací uhol: 6,31 °

  Najbližšie zaostrenie: 2 m

  Medziočnicová vzdialenosť: 56-74mm

  Korekcia dioptrie (D): -3/+3

  Meopta MeoStar B1 32

  S váhou len málo nad 567 g zaručujú obidva modely tejto série široké zorné pole, model s rozlíšením 8x32 napr. disponuje zorným poľom 138m na 1000m . Pri konštrukcii ďalekohľadu boli použité kvalitné komponenty a optika a všetky použité šošovky sú plne viacvrstvovo pokryté vlastnou ochrannou vrstvou na báze iónov MeoBrite 550, ktorá zaručuje transmisiu svetla 99,8%. Prizmy konštrukcie roof dizajnu Schmidt polovičného päťuholníkového tvaru s korekčnou ochrannou vrstvou zaručujú ostrý a vysoko kontrastný obraz v rámci celého zorného poľa. Pre konštrukciu tela bol opätovne použitý letecký konštrukčný hliník, telo ďalekohľadu je 100% vodeodolné,plnené dusíkom ako prevencia vnútorného zahmlievania. Táto vlastnosť je obzvlášť užitočná v prípade používania ďalekohľadu v oblastiach s vysokou vzdušnou vlhkosťou alebo na miestach, kde dochádza k náhlym výkyvom teploty. Z ďalších vlastností možno spomenúť výsuvné otočné očnice, ktoré umožňujú sledovanie celého zorného poľa aj používateľom,ktorý nosia okuliare.Ďalekohľad je štandardne vybavený centrálnym zaostrovacím koliečkom a nastavením dioptrie,ktoré umožňuje rýchle a jednoduché zaostrenie a kalibráciu.

  Dostupné modely:

  MeoStar 8x32
  Tento model sa vyznačuje veľmi širokým zorným poľom, kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou. Vo všeobecnosti predstavuje skvelú voľbu pre pozorovanie prírody, vtáctva,motýľov a pod. Jeho vlastnosti určite doceníte v prípade pozorovania v stiesnených podmienkach lesa. Je tiež veľmi vhodný ako ďalekohľad na cestovanie a turistiku.

  MeoStar 10x32
  Široké zorné pole predurčuje použitie pri pozorovaní na dlhšie vzdialenosti. Ide o model kompaktných rozmerov a nízkej hmotnosti. Excelentná voľba pre pozorovanie morských vtákov,vodného vtáctva, pernatých dravcov a prírody. Vhodný model pre cestovanie a ideálny ako ďalekohľad na safari.

  Meopta MeoStar B1 42

  Podobne ako produktová séria MeoStar B1 32 aj séria Meostar B1 42 sa vyznačuje použitím veľmi kvalitných komponentov a optiky. Prizmy konštrukcie roof, dizajnu Schmidt polovičného päťuholníkového tvaru s korekčnou ochrannou vrstvou zaručujú ostrý a vysoko kontrastný obraz v rámci celého zorného poľa. Modely série 42 považuje Meopta za svoje top produkty ohľadom rozsahu zorného poľa (FOV) model 7x42 Meostar B1 má zorné pole 125m na 914 m a 8x42 122m na 914m a hoci sú tieto ukazovatele vcelku výnimočné,určite sa nejedná o lídra na trhu, maximálne o ekvivalenty ponúkaných modelov v podobnej triede. Pre konštrukciu tela používa výrobca letecký hliník, telo je 100% vodeodolné,plnené dusíkom pre zamedzenie vnútorného zahmlievania. Centrálne zaostrovacie koliečko so zabudovaným doladením dioptrie umožňuje rýchle a jednoduché doladenie a zaostrenie aj v prípade,že nosíte okuliare.

  Dostupné modely:

  MeoStar 7x42
  Nižšie rozlíšenie zaručuje vyššiu stabilitu obrazu a extrémne široké zorné pole. Veľmi vhodný model pre pozorovanie vtáctva na morskom pobreží,alebo na vode . Veľké výstupné pupily zaručujú dobrú svetelnosť modelu za zhoršených svetelných podmienok.

  MeoStar 8x42
  Model so širokým zorným poľom ideálny pre pozorovanie vtáctva a sledovanie prírody.

  MeoStar 10x42
  Veľmi vhodný model pre pozorovanie detailov na väčšie vzdialenosti. Ideálny pre pozorovanie divej prírody, vodného vtáctva, pozorovanie dravcov a pod.

  Meopta MeoPro 32

  V súčastnosti séria MeoPro 32 disponuje len jedným modelom a to konkrétne veľmi dobre vyzerajúcim ďalekohľadom 6.5x32 MeoPro, ktorý je na rozdiel od modelov série MeoStar kompletne montovaný v USA. Menšie zväčšenie 6,5 zaručuje veľmi široké zorné pole 134m pri pozorovacej vzdialenosti 914 m. Veľmi zaujímavou hodnotou je minimálna zaostrovacia vzdialenosť,ktorá predstavuje len 1,1m čo predurčuje model pre pozorovanie motýľov,vážok a kvetov. Všetky použité šošovky sú plne viacvrstvovo pokryté so štandardnou ochrannou vrstvou 550 MeoBrite,ktorá garantuje 99,8% svetelnú transmisiu. Nastaviteľné očnice umožňujú ideálne nastavenie pre rôznych používateľov.S váhou len cca. 595g a zaostrením na 1m s dosahovaným ostrým a kvalitným obrazom predstavuje tento model ideálnu voľbu na najrôznejšie použitie.

  Dostupné modely:

  Meopta MeoPro 6.5x32
  So širokým zorným uhlom a nižším zväčšením sa jedná o ideálny model pre kanoing alebo jazdu na kajaku,alebo pre užívateľov,ktorí nie sú schopní udržať dostatočnú stabilitu obrazu pri pozorovaní. Malý rozmer a celková vysoká skladnosť umožňuje jednoduché nosenie, pri balení zaberá model málo miesta, čo určite oceníte pri použití na vode, turistike, cestovaní a pod.

  Meopta MeoPro 42

  Všetky modely tejto série sa vyznačujú relatívne širokým zorným poľom a dobrým riešením otočných výsuvných očníc. Tieto sú vybavené trojpolohovým otočným zaklikávacím mechanizmom, ktorý zaručuje,že aj používatelia s okuliarmi si nájdu svoje vhodné nastavenie pre pozorovanie celého zorného poľa bez rozmazania hrán. Ostriace koliečko vyžaduje len jeden a štvrť otáčky pre zaostrenie z najbližšieho na najvzdialenejší bod. Všetky použité šošovky sú plne viacvrstvovo pokryté so štandardnou Meopta ochrannou vrstvou 550 MeoBrite,ktorá zaručuje 99,8% svetelnú transmisiu. Všetky exempláre tejto série sú štandardne dodávané s ochrannou pláštenkou proti dažďu, púzdrom,krytkami objektívou a dobre dizajnovaným popruhom na nosenie.

  Dostupné modely:

  Meopta MeoPro 8x42
  Široké zorné pole,model vhodný pre pozorovanie prírody a sledovanie vtáctva.

  Meopta MeoPro 10x42
  Model vhodný pre pozorovanie detailov na väčšie vzdialenosti.

  V produktovej stratégie firmy Meopta možno vidieť orientáciu na kvalitu na úkor kvantity. Firma sa snaží flexibilne reagovať na potreby používateľov na trhu a aplikovať v ponúkaných modeloch najnovšie poznatky vlastného výskumu a vývoja. Všetky dodávané modely sa zameriavajú na široké zorné pole a garanciu vysokej svetelnosti,ktorá umožňuje dosahovať výborné výsledky pri pozorovaní za zníženej viditeľnosti. Výber ktoréhokoľvek z ponúkaných modelov Meopty je určite dobrou voľbou.

   Meopta | Poľovníctvo TEREM ®

  Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

  0903 477 007

  +421 48 41 25 109

  luba@polovnictvoterem.sk 

  Predvoľby súkromia
  Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

  Zásady ochrany osobných údajov

  Ukázať podrobnosti

  Prihlásenie