Späť

Glock 19 4 gen

Počet zobrazení: 1806

Glock 19 4 gen

Kaliber

9x19mm

Kapacita zásobníka

15 nábojov

Spúšťový a bicí mechanizmus

Safe Action

Rýchlosť náboja na ústí zbrane

-

Celková dĺžka

185mm

Dĺžka hlavne

102mm/polygónna s pravotočivým drážkovaním

Celková šírka

30mm

Celková výška

127m

Zámerná dĺžka / mieridlá

153mm / kovové trojbodové

Váha s prázdnym zásobníkom

670g

Poloautomatická pištoľ Glock19 4G je 4.generáciou zbrane, ktorá je vlastne redukovanou verziou základného modelu Glock17. Glock19 4G, ktorú výrobca nazýva aj „Compact“ sa začala vyrábať v roku 1988. Hlaveň aj rukoväť sú kratšie o približne 12mm a má 15 ranový dvojradový zásobník, ktorý je kompatibilný so zásobníkmi modelov Glock17 a Glock18, ktoré sú 17 ranové. Kvôli zachovaniu spoľahlivosti zbrane je záver totožný so záverom z modelu G17. Okrem záveru, tela, hlavne, závorníku, spätnej pružiny, vodiacej tyče vratnej pružiny sú všetky ďalšie súčiastky zameniteľné z modelu G17.

 

Model Glock19 4G sa od predchádzajúcich generácií líši novým jednoduchým systémom výmeny 3 veľkostí gripov rukovätí, ktorý umožňuje užívateľovi prispôsobiť rukoväť na veľkosť svojej ruky. Výhodou tohto systému je, že uhol rukoväte zostáva rovnaký a mení sa len jej obvod. Taktiež nové gripy sú nahrubo texturované, čím sa zvýšila ich priľnavosť. Oproti predchádzajúcim verziám má väčšiu uvoľňovaciu páku na zásobník, ktorá môže byť namontovaná obojstranne. Teda aj zásobník pre Glock19 4G má výrezy na obidvoch stranách. Mechanicky majú zbrane zdvojenú zostavu pružín pre zníženie vnímania spätného nárazu a zvyšujú sa tým aj životnosť zbrane. Záver a hlaveň sa zmenšili a predná časť polymérového tela bola rozšírená a zvnútra zväčšená pre systém zdvojených nárazových pružín. Model 4G má z hľadiska dizajnu aj menší lučík.

 

Okrem predchádzajúcich modernizácií si pištoľa Glock 19 4G zachovala aj všetky vylepšenia a prvky z predchádzajúcich generácií, ktoré robia túto zbraň takou výnimočnou ako napr. veľmi nízka hmotnosť, kapacitu zásobníka, pre užívateľa maximálne možnú bezpečnosť. Tvorí ju systém bezpečnostných prvkov nazývaných aj „Safe Action“, ktorý sa skladá z troch poistiek: spúšťovej poistky, poistky úderníka a pádovej poistky . Všetky tri poistky sa postupne deaktivujú počas ťahania spúšte. Podobné systémy poistiek sa stali štandardnými u všetkých poloautomatických pištoliach, ale vyžadujú si zvýšenú opatrnosť pri rozoberaní zbrane, ale aj pri samotnom vyťahovaní zbrane z puzdra.

 

Glock19 4G má klasický Browningov záver a dvojpolohovú spúšť. Vyťahovač nábojníc slúži aj ako vizuálny indikátor náboja v nábojovej komore. Záver a hlaveň sú chránené proti korózii nitridačným procesom zvaným Tenifer, ktorý má hrúbku 0,04 až 0,05mm a vyznačuje sa extrémnou odolnosťou aj voči opotrebovaniu. Za studena kovaná hlaveň má polygonálny vývrt so šesťhranným pravotočivým drážkovaním.

Otvorený zárez cieľnika má tri kontrastné body, čo umožňuje rýchle a presné zameranie cieľa, a to aj pri zlých svetelných podmienkach. Zadné mieridlá je možné stranovo nastaviť. Zásobník je dvojradový s jednoradovým vyústením. Vyrobený je z plastu s plechovými vložkami. Záchyt zásobníku je horný. 

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

+421 48 41 25 109

luba@polovnictvoterem.sk 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie