Späť

Meopta Meostar R1r 3-12x56 RD recenzia / test

Počet zobrazení: 4017

Meopta Meostar R1r 3-12x56 RD recenzia / test

Puškohľad Meopta Meostar R1r 3-12x56 RD testovanie / hodnotenie

Meopta výrobca je z Českej republiky, a hoci vyrábajú kvalitnú optiku, nemajú až také prominentné postavenie na trhu ako ostatní Európania. Avšak z predchádzajúcich skúseností by som povedal, že je chybou ignorovať tohto výrobcu a poviem prečo. Kde inde by ste mohli kúpiť puškohľad s variabilným priblížením 3-12x56 cca 800eur?

Má užitočný rozsah priblíženia 3-12, veľký objektív 56mm dáva dostatočnú záruku, že prepustí dostatok svetla, svetelný zámerný kríž, ktorý je vhodný tak na lov jeleňa ako aj líšky.

Jednodielny tubus so štandardným priemerom 30mm je vyrobený z ľahkých hliníkových zliatin používaných v leteckom priemysle, je odolný a pevný, povrchovo upravený eloxovou vrstvou, ktorá je odolná voči oteru, čierny matný povrch eliminuje odlesky a zároveň je príjemný na dotyk. Tubus je naplnený dusíkom, čiže puškohľad je odolný voči vode a hmle.

Na ľave strane tubusu je reostat MeoTraK II – otáčacie koliesko, ktoré sa dá ovládať prstami , prináša presné krokové nastavenie po ¼ MOA ( 0,7 cm / 100m ) s jemnou kalibráciou 32 klikov za 1 otočenie nastavovacím kolieskom , jedinečným rozsahom a špičkovou presnosťou . Má istiace polohy, ktoré pri otáčaní kolieskom nielen cítiť hmatom, ale aj počuť sluchom. Nastavenie je možné horizontálne aj vertikálne.

Má ideálny nitkový zámerný kríž No4 s tromi silnými vonkajšími pruhmi na 3,6 a 9 hodine, a predĺženú jemnú vnútornú nitku na 12 hodinu. V strede je plávajúci kríž, a to je vlastne jediná časť zámerného kríža, ktorá sa môže rozsvietiť. Je to moje obľúbené zobrazenie zámerného kríža, pretože ponúka dobrý výhľad a presnosť.

Plávajúci zámerný kríž v strede má 7 úrovní osvetlenia, pričom aj po jeho vypnutí a opätovnom zapnutí si uchováva predchádzajúce nastavenie. Je to dobré z toho dôvodu, že nestrácate čas opätovným nastavovaním.

Priepustnosť svetla cez 56mm objektív je vynikajúca. Všetky optické členy majú na povrchoch nanesenú antireflexnú vrstvu IMB-5501, ktorú používa Meopta, čím sa ešte viac zlepšuje svetelnosť puškohľadu a predurčuje ho k používaniu aj za horších svetelných podmienok i za šera.

Všeobecne vzaté, je to druh puškohľadu, ktorý je mi po chuti pokiaľ ide o špecifikáciu a výkon, a ktorý sa môže porovnávať s viacerými slávnymi menami...

Záver: Ak uvažujete o kvalitnej optike, tak MEOPTA rozhodne patrí do tohto zoznamu.

https://www.polovnictvoterem.sk/p/7301/puskohlad-meopta-meostar-r1r-3-12x56-rd

 

všetky puškohľady Meopta tu

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

+421 48 41 25 109

luba@polovnictvoterem.sk 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie