Späť

Prvé rybačky roku 2016

Počet zobrazení: 1871

Prvé rybačky roku 2016

Rybárska sezóna už pomaly začína a my sa na ňu svedomito pripravujeme. Úprava miest a zakrmovanie lovísk už beží v plnom prúde a my začíname ako každý rok už v apríli.

Počas mesiaca apríl sme pri vode strávili už 6 dní a upravili základné lovné miesta, kde chytáme ryby po celý rok. Ryby prikrmujeme kukuricou a lákame ich na sladké boilies. Kukuricu na kŕmenie používame celý rok a na boilies chytáme iba na začiatku roka, keď ešte ryby nie sú tak aktívne. Prvé dni pri vode boli skôr iba informačné a chodili sme na naše obvyklé miesta pri riekach Laborec a Latorica. Začiatok roka bol pre nás nie veľmi dobrý, keďže nám niekto ukradol čln, ktorý sme mali zakotvený blízko jedného lovného miesta. Čln je pre nás veľmi dôležitý pri lovení sumcov a vyvážaní nástrahových rybiek. Výroba člnu nie je lacný záležitosť a na tieto rieky je najlepšou voľbou takzvaný ,,ladik". Je to typ člnku ktorý je dlhý a úzky, ľahko manipulovateľný a dobre ovládaný na riekach. Tento rok už sme stihli zaznamenať jeden úspešný úlovok, ktorý sme samozrejme vrátili späť do vody. Lov rýb na riekach je povolený celý rok, len je obmedzený časom. Chytené ryby si môžete privlastniť, iba ak nie sú v tom čase hájené, ako napríklad kapor ktorého sme chytili a pustili. Aprílové počasie nám neponúka toľko slnečných dní koľko by sme chceli a vietor s dažďom nie sú našimi dobrými priateľmi. Čakáme na máj, keď sa počasie umúdri a prinesie nám viac dní pri vode.

Apríl hodnotím iba ako prípravu na ďalšiu rybársku sezónu. Dúfam, že sa nám podarí prekonať rekordy, ktoré sme doposiaľ dosiahli a aby ďalšia rybárska sezóna bola oveľa lepšia ako tá minulá.

rybacka aprik 2016

Matúš Bartko

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

+421 48 41 25 109

luba@polovnictvoterem.sk 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie