Späť

Victorinox Swisstool

Počet zobrazení: 1483

Victorinox Swisstool

Univerzálny nástroj Victorinox SwissTool
Švajčiarske armádne nože patria k vynálezom, ktoré sú skutočne doslova zbožňované a používané takmer každým.Pokiaľ zbadáte niekoho kto tento nôž používa, okamžite ste si istí, o aký typ noža sa jedná. Vzhľadom na svoju popularitu, vysokú pridanú hodnotu, účelnosť a jednoduché používanie sa univerzálny švajčiarsky nožík stal dôverným spoločníkom mnohých z nás.

Originálny SwissTool je dostupný v dvoch verziách povrchovej úpravy.
Firma Victorinox, so sídlom vo Švajčiarsku je jednou z dvoch firiem, ktoré sa zameriavajú na výrobu tohoto typu nožov, druhou spoločnosťou je firma Wenger. Victorinox je naozaj špičkou, aj čo sa týka ceny a vysokej pridanej hodnoty-t.j. pomeru medzi cenou a ponúknutou užitkovou hodnotou, zároveň sa jedná o spoločnosť so silnou orientáciou na inovácie a snahou vždy lepšie a vo väčšej miere reflektovať na potreby zákazníkov.Victorinox bol v podstate prvou firmou, ktorá na trh v minulosti uviedla multifunkčný nástroj „multitool" a bolo len otázkou času, kedy predstaví multifunkčný nástroj „na Lethermanovom princípe"-t.j. jednoduché označenie pre nástroj kde sa všetko „krúti" okolo klieští. Geniálny a nadčasový dizajn Leatherman je svetoznámy, bol základným etalónom pre všetkých od spoločnosti Buck, SOG a pod. a aktuálny univerzálny nástroj SwissTool je odpoveďou Victorinox na aktuálne požiadavky trhu.

Úspešný nástroj od Victorinox na báze klieští ovládol trh s multifunkčnými nástrojmi jedným šmahom
Swisstool je starostlivo spracovaný podobne ako jeho „menší bratia" , pričom ostal rovanko účelný. Victorinox zobral vývoj nástroja ako výzvu, použil odlišný prístup, pri ktorom sú nástroje dostupné z vonkajšej strany Swisstoolu v jeho uzatvorenom stave. Vzhľadom na túto skutočnosť, nie je nutné otvoriť kliešte, aby sme sa dostali k špecifickému nástroju, ktorý potrebujeme. Všetky osadené nástroje sú fixované pružinkou, ktorá drží nástroj vo svojej pozícii a zároveň zamedzí vypadnutiu ostatných nástrojov do neidentifikovateľného zhluku, ako sme na to boli zvyknutí pri originálnom dizajne od Leatherman. Všetky použité nástroje v Swisstoole sú robustnejšou variantov nástrojov, na ktoré ste zvyknutí a ktoré bežne používate pri švajčiarskych vreckových nožíkoch, nový dizajn majú odblankovačky, ktoré je radosť vidieť a použiť. Vačšinú dostupných nástrojov v Swisstool predstavujú najčastejšie používané komponenty vo vreckových nožoch Victorinox série Swiss Champ. Budete mať k dispozícii nôž, pílku, páčidlo, šidlo, široké spektrum skrutkovačov, otvárač konzerv,pilník, dláto, nožnice, ohýbač drôtov, dierovač atď. Jediný problém s nástrojmi je ten istý ako pri nástrojoch vreckových nožov- vzhľadom na vysoké leštenie povrchu sa môžu ľaho vyšmyknúť z hlavičky skrutky a nebudú fixované v špecifickej pozícii, ako keby sa jednalo o neleštené nástroje. Na druhej strane práve vďaka tomuto lešteniu a povrchovej úprave má Swisstool skutočne neuveriteľnú odolnosť voči korózii. Dokonca sám výrobca nástroja Victorinox odporúča v prípade veľkého znečistenia vložiť Swisstool priamo do umývačky riadu, o čom môže veľa podobných výrobcov nástrojov len snívať.

SwissTool ponúka úžasný výber nástrojov, s adekvátnym fixovaním v pozíciách
Z hľadiska pozdĺžnej veľkosti je Swisstool približne rovnako veľký ako Supertool od Leatherman, ale je oveľa tuhší a masívnejší, s osadením dvojitých laminovaných rukovätí pre aplikáciu väčšej sily a prítlaku, sú použité silnejšie rozvorové dorazy pre otváranie a uzatváranie rukovätí, použitá silnejšia hybridná hlava čeľustí klieští, ktoré sú skutočne ideálne-ani veľmi ostré ani tupé. Keď nástroj zavriete budete počuť špecifické prasknutie, ktoré lahodí uchu, ktoré je zvukom kvality a ozvenou dlhoročných skúseností vo výrobe, spracovaní a mechanike vreckových nožov Victorinox.

Victorinox realizoval SwissTool v masívnej konštrukcii, aby bol adekvátnou konkurenciou SuperTool-u od Leatherman
Hlavný rozdiel , ktorým sa odlišujú verzie RS a CS Plus je použitie čepele štýlu záchranárskeho noža vo verzii RS, z toho je pravdepodobne aj odvodená skratka verzie RS-(rescue saw-záchranná pílka). Jedná sa o nástroj konštrukciou podobný zahnutému nástroju určenému na prerezanie bezpečnostných pásov v automobile, pre rýchle vyprostenie zranených osôb z auta v prípade nehody. Otázkou,ale ostáva ako dlho by trvalo vybratie špecifického nástroja a otvorenie čepele práve v takomto prípade. Pravdepodobne určite dlhšie, ako použite klasického bežného noža, ktorý bude prvý po ruke. Za iste sa jedná o dobrý nápad,ale je diskutabilné, koľko záchranárskych zložiek používa na tento účel niečo podobné. Z hľadiska skúseností a rozhovorov väčšina potvrdila, že najbežnejšie je použitie klasických zlamovacích alebo jednoduchých nožov pre rýchle prerezanie pásov,alebo prerezanie šatstva zranených v núdzových situáciách.
Verzia CS Plus má miesto záchrannej čepele osadené nožnice, vývrtku na korkové zátky, ktorú je možné zasunúť do otvoru na bočnej strane nástroja, ktorý môže byť zároveň použitý pre osadenie lanka na nosenie Swisstoolu. Verzia CS je taktiež vybavená sériou HEX nádstavcov,-päť bitov je osadených priamo, štyri voľné miesta umôžňujú pridanie najčastejšie používaných bitov pri skrutkovaní. Upínací nástroj má tvar písmena L a slúži jednak na osadenie bitov resp. prístup do špecifických ťažko prístupných miest ako sú napr.guličky v guľôčkovom ložisku. Možnosť priameho resp. zahnutého konca umožňuje ideálne doťahovanie skrutiek a dosah do ťažko prístupných miest. Jedná sa o vymoženosť, ktorá vo veľkej miere zvyšuje celkovú účelnosť nástroja.

Robustné čeľuste a masívne rukoväte robia z Swisstoolu dobrého pomocníka pre najrôznejšie úlohy.
Záverom možno konštatovať, že Swisstool patrí k najväčším a najrobustnejším nástrojom na trhu s univerzálnymi nástrojmi. Je určite dôstojným partnerom najlepších zástupcov na širokom poli univerzálnych nástrojov. Celková ľahkosť použitia a záruka kvality z neho urobia jasnú voľbu pre užívateľov, ktorí už majú nejaké tie skúsenosti s generáciami univerzálnych švajčiarskych nožov resp. potrebujú univerzálny robustný nástroj ku svojej dennej práci. Pokiaľ Vám nebude vadiť jeho váha, jedná sa o vhodnú voľbu práve pre Vás. Pre užívateľov, ktorí požaduju ľahší nástroj pripravil Victorinox odľahčenú verziu s inou verziu klieští označenú ako séria Spirit. Táto rada je veľkostne identicka ako originálny Leatherman a obnáša všetky užitočné nástroje zo série Swisstool.

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

+421 48 41 25 109

luba@polovnictvoterem.sk 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie