FOMEI10x42 DCF LEADER PRO ED FMC

Kód: 49058
164421 fomei10x42 dcf leader pro ed fmc
Loading...

FOMEI10x42 DCF LEADER PRO ED FMC

Kód: 49058
349 € 283,74 € bez DPH
Predaj produktu skončil
Možnosti doručenia

Záruka 5 rokov

Detailné informácie

Neohodnotené

Podrobný popis

Ďalekohľad DCF konštrukcie pre náročnych užívateľov, patriaci do kategórie High Resolution. Polycarbónové telo zabezpečuje vysokú pevnosť, plnený suchým dusíkom vodeodolnosť a prachuvzdornosť. Optika využíva ED sklá, BaK4 hranoly a Phase MC-multicoating.

Katalógové číslo:OY1862

Ďalekohľad LEADER PRO ED je určený pre náročnych užívateľov a profesionálov. ED technológiia + povrchová úprava šošoviek FMC - Phase coating zaisťuje najvyššiu ostrosť a svetelnosť optiky ďalekohľadu v kategórii High Resolution. Hranoly vyrobené z materiálu BaK4 sú rovnako ošetrené povrchom Phase coating. Konštrukcia optickej sústavy zaisťuje široký uhol záberu. Sveteľnosť optiky Leader umožňuje pozorovanie aj v najnáročnejších podmienkach, vrátane nočného pozorovania. Telo ďalekohľadu je vyrobené z polycarbonátu. Ďalekohľad zaostruje už od 2,5m ! Ďalekohľad má v centrálnom zaostrovaní zabudované integrované ovládanie dioptrického nastaveni (viď obrázok). Krytky ďalekohľadu sú ošetrené praktickými úchytmi, takže nehrozí ich strata. Ďalekohľad je plnený suchým dusíkom, to zabezpečuje jeho vodeodolnosť aj prachuvzdornosť. Pri náhlej zmene teploty nehrozí vnútorné orosenie ďalekohľadu. Ďalekohľad je ošetrený masívnym pogumovaním, ktoré ho chráni pred poškodením. Ďalekohľad je dodávaný vrátane púzdra a popruhu. Čo je ED (Extra-low dispersion) technológia? V konštrukcii objektívov sa s výhodou využívajú tzv. ED sklá (Extra-low dispersion). ED sklá sú materiály s veľmi malou disperziou. Pri prechode svetla ľubovoľným materiálom dochádza k jeho lomu pod uhlom, ktorý je úmerný vlastnostiam optického materiálu (indexu lomu). Vzhľadom k tomu, že index lomu materiálu sa mení pre rôzne vlnové dĺžky dopadajúceho žiarenia, dochádza pri prechode bieleho svetla materiálom k jeho rozkladu na spektrum. Biely obraz je tak rozložený na sadu farebných obrazov, ktoré majú rôznu veľkosť a polohu zaostrenia. Nie je teda ideálne možné zaostriť obraz bez farebného, "dúhového", lemovania, ktoré má potom zásadný vplyv na svetelnosť a hranovú ostrosť objektívu. Niektorí výrobcovia (teraz aj FOMEI) využívajú pri konštrukcii objektívov materiály s extrémne malou disperziou (ED sklá), tj. závislosť indexu lomu na vlnovej dĺžke. Vďaka tomu sa darí minimalizovať farebnú vadu a dosiahnuť prakticky ideálneho zobrazenia, svetelnosti a hranovej ostrosti obrazu. Tieto vlastnosti využívajú nové ďalekohľady FOMEI LEADER PRO ED.

zväčšením 10x
priemer objektívu 42mm
zorný uhol 6,5 °
Zorné pole v 100m 114m
Minimálna ostriaca vzdialenosť 2m
Relatívna svetelnosť 17,6
optický výstup 4,1mm
sklo hranolu BaK4
úprava šošoviek FMC- ED PRO
dioptrická korekcia ± 3dpt
Statívový závit áno / yes
Šírka 125mm
Dĺžka 148mm
hmotnosť 770g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Bezpečnostná kontrola

Hodnotenie obchodu

4,5 516 hodnotení

Overený zákazník - Heureka | 28.12.2024
Velmi rychle predvianocne vybavenie objednavky
Overený zákazník - Heureka | 13.04.2025
Pohodlny nakup y domu
Overený zákazník - Heureka | 26.02.2025
Dobry obchod
Overený zákazník - Heureka | 31.03.2025
+ Rýchlosť a spoľahlivosť

Overený zákazník - Heureka | 16.03.2025
Rychle dodanie s dobra komunikacia
Overený zákazník - Heureka | 26.02.2025
+ Všetko Ok
- Starý tovar

Ok
Ján Terem | 06.08.2025
Príjemná a ochotná obsluha,poradenstvo . Rád tam chodím nakupovať
Overený zákazník - Heureka | 14.04.2025
Veľmi rýchla dodávka tovaru. Spokojnosť.
Overený zákazník - Heureka | 21.04.2025
+ Okamzite odoslanie

Overený zákazník - Heureka | 27.03.2025
Výborne a v čas
Overený zákazník - Heureka | 03.02.2025
Tovar mi zatiaľ nedorazil. Chyba je na strane DPD neskoro informovali o dodaní nebol som prítomný a do dnešného dňa nie sú schopný zásielku opätovne dodať.
Overený zákazník - Heureka | 05.05.2025
Som spokojná, rýchle dodanie tovaru.
Tommy | 09.08.2025
Veľmi dobrý obchod, príjemná a ochotná obsluha a vedenie
Overený zákazník - Heureka | 14.03.2025
+ Rychle jednanie, ustretovost, ochota, podrobne vysvetlenie k produktu

Overený zákazník - Heureka | 21.03.2025
+ rýchle vybavenie

Overený zákazník - Heureka | 28.03.2025
Bezproblémový nákup.
Overený zákazník - Heureka | 24.03.2025
Rýchle Dobrá komunikácia
Overený zákazník - Heureka | 10.02.2025
Príjemná a rýchla komunikácia pri vybavovaní objednávky,
Overený zákazník - Heureka | 18.03.2025
+ Ochtní, ústretoví personál. Objednali sme detskú mikinu a nesedela veľkosť, ochotne a promptne nám vymenili. Ďakujeme a odporúčam

Overený zákazník - Heureka | 28.04.2025
+ Rychle dorucenie