Späť

História lovu časť 1.

Pridané: 9.1.2016 12:01:14 Počet zobrazení: 973

09 Január 2016

Človek ako tvor vyvíjajúci sa,  ochotný všetko vyskúšať,  hľadať cestu ako byť lepší a úspešnejší,  prišiel na nové postupy aj pri love divokej zveri.  Jeho znalosti a technika mu umožňovali nielen ochranu svojej osoby pred dravou zverou, ale aj uloviť zver na svoju obživu. Budem realista, boj, obrana, útok, lov, zabíjanie ako také doprevádza človeka od ranného úsvitu dejín.

      Lovec mal pri sebe len svoje ruky, zuby, palicu a kameň. Toto boli zbrane pravekého lovca. Veľmi rýchlo zistil a osvojil si že loviť sa dá  aj na väčšiu vdzialenosť ako je dĺžka ruky. To prinášalo väčšie bezpečie pre pre lovca, keď nebol v bezprostrednom kontakte sozbraňami koristi-.

     Medzi prvú zbraň určite patrí kameň,  dal sa nájsť všade, bol veľký výber čo sa týka tvaru a hmotnosti.  Lovec zistil že trdší a účinnejší ako jeho ruky. Dal sa  využiť na boj z blízka ako aj na dlhšiu vzdialenosť.  Postupom času zistil že kameň uloženy do lian letí ďalej a rýchlejšie a bol tu prak, dva spojené kamene a bol tu bolas.  Tréningom a potrebou sa najesť a prežiť bol lovec nutený dosahovať vysokú presnosť a úspešnosť.

     Kyjak, ďalsí nástroj na  boj a lov na blízko.  Smrtiací účinok na krátku vzdialenosť. Vylepšenia ako hroty na konci  kyjaka,  jedovatá tinktúra,  mystická rezba, toto všetko zvyšovalo účinok kyjaka ako zbrane.

     Oštep, zbraň zachovalá dodnes, viď. Olympijska disciplína. Pripevnením ostrého hrotu na palicu a hodením smerom na korisť bola vyskúšaná ďalšia zbraň praveku a to oštep. Pri love mamutov keď padli do  pripravených jám boli využité všetké druhy zatiaľ spomenutých zbraní.  Ale aj nová technika lovu zachovaná dodnes a to nadhánka.

Poľovnícky e-shop

polovnictvo terem

Heureka

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

048 4125 109

info@polovnictvoterem.sk 

Môžete nám dôverovať

Spĺňame podmienky bezpečného a transparentného nákupu Slovenskej asociácie pre elektronický obchod

terem saec

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info