Späť

História lovu časť 1.

Počet zobrazení: 2211

Človek ako tvor vyvíjajúci sa,  ochotný všetko vyskúšať,  hľadať cestu ako byť lepší a úspešnejší,  prišiel na nové postupy aj pri love divokej zveri.  Jeho znalosti a technika mu umožňovali nielen ochranu svojej osoby pred dravou zverou, ale aj uloviť zver na svoju obživu. Budem realista, boj, obrana, útok, lov, zabíjanie ako také doprevádza človeka od ranného úsvitu dejín.

      Lovec mal pri sebe len svoje ruky, zuby, palicu a kameň. Toto boli zbrane pravekého lovca. Veľmi rýchlo zistil a osvojil si že loviť sa dá  aj na väčšiu vdzialenosť ako je dĺžka ruky. To prinášalo väčšie bezpečie pre pre lovca, keď nebol v bezprostrednom kontakte sozbraňami koristi-.

     Medzi prvú zbraň určite patrí kameň,  dal sa nájsť všade, bol veľký výber čo sa týka tvaru a hmotnosti.  Lovec zistil že trdší a účinnejší ako jeho ruky. Dal sa  využiť na boj z blízka ako aj na dlhšiu vzdialenosť.  Postupom času zistil že kameň uloženy do lian letí ďalej a rýchlejšie a bol tu prak, dva spojené kamene a bol tu bolas.  Tréningom a potrebou sa najesť a prežiť bol lovec nutený dosahovať vysokú presnosť a úspešnosť.

     Kyjak, ďalsí nástroj na  boj a lov na blízko.  Smrtiací účinok na krátku vzdialenosť. Vylepšenia ako hroty na konci  kyjaka,  jedovatá tinktúra,  mystická rezba, toto všetko zvyšovalo účinok kyjaka ako zbrane.

     Oštep, zbraň zachovalá dodnes, viď. Olympijska disciplína. Pripevnením ostrého hrotu na palicu a hodením smerom na korisť bola vyskúšaná ďalšia zbraň praveku a to oštep. Pri love mamutov keď padli do  pripravených jám boli využité všetké druhy zatiaľ spomenutých zbraní.  Ale aj nová technika lovu zachovaná dodnes a to nadhánka.

Objednať si môžete cez eshop alebo telefonicky

0903 477 007

+421 48 41 25 109

luba@polovnictvoterem.sk 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie